وزارت بهداشت حکومت از افزایش همزمان جان باختگان و مبتلایان به کورونا در ایران خبرداد

سخنگوی وزارت بهداشت طبق تازه ترین آمار کورونا در کشور اعلام کرد:   در ۲۴ ساعت اخیر، ۲۰۸۰ تن به کورونا مبتلا شدند و  آمار مبتلایان به  ۱۴۱ هزار و ۵۹۱ تن رسید.کیانوش جهانپور گفت: از روز گذشته تاکنون ۵۶ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ و آمار جان باختگان این بیماری به ۷۵۶۴ تن رسیده است.

رئیس هیأت‌مدیره نظام پرستاری مشهد نیز اعلام کرد: تاکنون حدود ۲۰۰ پرستار به کورونا مبتلا شده‌اند و شماری نیز جان باخته اند. وی توضیحی درباره آمار فوتی ها نداد.

پس از خوزستان، هرمزگان بیشترین آمار مبتلایان کورونا در کشور را به خود اختصاص داد. رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از مثبت شدن آزمایش ۱۳۸ بیمار جدید کورونا در یک روز، ابراز نگرانی کرد و گفت: « از یک هفته قبل روند افزایش بیماران کورونا در این استان پرشتاب شده است، و شمار مبتلایان  به دو هزار و ۸۸۱ نفر رسیده است که ۲۸ نفر از بیماران به دلیل شرایط جسمی نامناسب در آی‌سی‌یو بستری هستند».

حسین فرشیدی،  افزود:  «از زمان اعلام رسمی شیوع کرونا تاکنون سه هزار و ۲۵۸ نفر نیز با علائم حاد تنفسی به بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند که از این تعداد، ۱۳۱ نفر بستری هستند».

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان همچنین گفت که «فقط طی یک روز در بندرخمیر آزمایش کرونای ۲۰ نفر مثبت شد که همگی از سوی یک نفر و به دلیل عدم رعایت فاصله‌گذاری در مراسم افطار ماه رمضان به این ویروس مبتلا شده‌اند».