وزارت بهداشت حکومت ایران ادعاکرد:امار مرگ و میر در کشور رو به کاهش است اما ۲۸ استان در وضعیت قرمز می باشند

وزارت بهداشت حکومت ایران ادعاکرد: امار مرگ و میر در کشور رو به کاهش است اما در عین حال گفت: ۲۸ استان در کشور در وضعیت قرمز و هشدار می باشند.

آخرین آمار کورونا در ایران: از۲۴ ساعت گذشته تاکنون ۱۳۲ تن جان باختند و ۲۱۲۵ تن دیگر مبتلاشدند
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: « درشبانه روز گذشته تاکنون، (شنبه) ۱۳۲تن از مبتلایان جان دادند، که ۲۴ تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۲۶۴ تن رسیده است».
سیما لاری گفت: « از ظهر دیروز تا امروز، ۲۱۲۵تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۳۲۵ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به ۳۲۴ هزار و ۶۹۲ تن رسیده است».
خانم لاری افزود: ۴۱۴۸ تن از بیماران در وضعیت بحرانی هستند و حالشان بسیار وخیم است.
او گفت: استان‌های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.
در ادامه خبر ، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران نیز گفت: «وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا همچنان در این استان ادامه دارد و محدودیت‌های هفته‌های گذشته نیز به تبع آن برای هفته آینده اعمال می‌شود».
او افزود: «تا صبح روز پنج‌شنبه ۱۶ مرداد امسال، ۳هزار و ۹۳۶ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان‌های این استان بستری بودند در حالی که آمار فوتی‌های این استان تا این ساعت به ۵۴ نفر می‌رسد».
استاندار تهران گفت: همچنان پایتخت و چند شهرستان دیگر در وضعیت قرمز قرار دارند. بر اساس همین آمار و وضعیت موجود، طرح ترافیک هفته آینده نیز اجرا نمی‌شود تا با اعمال فاصله گذاری اجتماعی در حمل و نقل عمومی، از شیوع بیش از پیش این پاندمی در استان تهران جلوگیری شود».
همچنین عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نیز اعلام کرد «با جان باختن ۱۱ نفر دیگر از بیماران مبتلا به این بیماری، جمع کُل جان‌باختگان در فارس به ۵۸۸ نفر رسید».
محمدرضا قدیر، رییس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز از مرگ ۸ نفر از بیماران کرونایی دراین استان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: «۳۵۵ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های قم بستری هستند که حال ۷۰ نفر آن‌ها وخیم است».