وزارت بهداشت خبر داد :  از ظهر روز گذشته تا امروز، (سه شنبه) ۱۷۸ تن جان باختند ۳۷۱۲ تن دیگر مبتلا شدند

سیما لاری گفت : « در شبانه روز گذشته تاکنون  ۱۷۸ تن از مبتلایان جان دادند، که ۱ تن در مقایسه با روز قبل افزایش  نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۲۴ هزار و ۶۵۶ تن رسیده است».

خانم لاری افزود:  « در۲۴ ساعت گذشته تاکنون  ۳۷۱۲ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۳۷۱ تن از روز قبل بیشتر شده  است و در مجموع به ۴۲۹ هزار و ۱۹۳ تن رسیده است».

او گفت:  ۳۹۲۲ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

خانم لاری افزود: ۲۴ استان در وضعیت قرمز و ۵ استان دیگر در وضعیت هشدار قرار دارند.

در ادامه خبر، دکتر فرهاد ابول‌نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، نیز  از روند افزایشی موارد بستری بیماران مبتلا به کورونا در خوزستان خبر داد و گفت: «تا شب گذشته، ۶ شهر خوزستان در وضعیت قرمز کرونا قرار داشته‌اند و مجددا وضعیت شهرها اعلام می‌شود».

او هشدار داد: «روند بستری بیماران در روزهای گذشته رو به افزایش بوده است و به ازای هر یک صد هزار نفر جمعیت، ۱.۲ تا ۱.۳ مورد بستری داریم».

دکتر ابول نژادیان گفت: «در ابتدای شیوع ویروس، طبق اطلاعات چین عنوان می‌شد که افراد زیر ۴۰ سال و کودکان به این ویروس مبتلا نمی‌شوند در حالی که مشاهده کردیم که میانگین سنی ابتلا از بالای ۶۰ سال به حدود ۴۰ تا ۵۰ سال رسیده است و حتی کودکان و نوزادان به کرونا مبتلا شدند».

همچنین پایگاه خبری دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان، نیز اعلام کرد که  هم اکنون به لحاظ شیوع بیماری کورونا این استان در وضعیت قرمز قرار دارد.

در شبانه روز گذشته، ۱۶ مورد مثبت ابتلا به کرونا در استان زنجان به ثبت رسید که اکنون مجموع موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی ۳۶۰۲ مورد است.

سخنگوی وزارت بهداشت، در مورد وضعیت شیوع کرونا در بین کودکان نیز گفت: «تعداد موارد بستری بیماری‌های تنفسی بین افراد ۶ تا ۱۸ سال از ابتدای شیوع تا ۱۵ شهریور ماه، ۲/۶۴ درصد بوده که از این تعداد ۱.۲۴ درصد تست PCR مثبت داشته و نیم درصد نیز فوت شده اند. در نیمه شهریور درصد بستری ها به یک ونیم درصد رسید و میزان مرگ و میر نیز هفت صدم درصد افزایش یافت».

او افزود: «در مورد اینکه بازگشایی مدارس چقدر توانسته در میزان ابتلای کودکان موثر باشد، فعلاً نمی توان چیزی گفت و باید سه تا چهار هفته صبر کرد البته باید در مورد حضور دانش آموزان نیز آمار دقیق داشته باشیم».