وزارت بهداشت خبر داد:  از ظهر روز گذشته تا امروز، (سه شنبه )  ۱۴۰ تن جان باختند و  ۲۷۰۵ تن دیگر مبتلا شدند

سخنگوی  وزارت بهداشت گفت : در شبانه روز گذشته تاکنون ۱۴۰ تن از مبتلایان جان دادند، که ۱۶ تن در مقایسه با روز قبل افزایش  نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به   ۲۳ هزار و ۴۵۳ تن رسیده است».

خانم سیما لاری گفت:  در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون  ۲۷۰۵ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۸۹  تن از روز قبل بیشتر شده  است و در مجموع به   ۴۰۷ هزار و ۳۵۳ تن رسیده است».

لاری افزود: ۳۸۱۱ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

او مانند روزهای پیشین ادعا کرد که  ۱۳ استان کشور در وضعیت قرمز و ۱۵ استان در وضعیت هشدار است.

در ادامه این خبر،  علیرضا زالی، سرپرست ستاد مقابله با کرونا در پایتخت اعلام کرد که موج سوم کورونا در تهران آغاز شد.

زالی در ادامه افزود:  موج سوم در استان تهران بسیار زودتر از سایر استان‌ها شکل گرفت او تاکید کرد که آمار ۷۲ ساعت اخیر نیز نشان دهنده این است که تهران در وضعیت قرمز و جدیدی قرار دارد و درهفته‌های پیش رو با افزایش آمار بیماران مبتلا به کرونا، تهران شرایط جدیدی را تجربه می‌کند.

زالی گفت:  آمار مبتلایان به کرونا در مقایسه با هفته گذشته در تهران رو به افزایش است، تنها  در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۶۵۹ بیمار در استان تهران با تشخیص کرونا بستری شده‌اند که این آمار در مقایسه با هفته گذشته سیر صعودی داشته است.

او افزود:  ۱۴۳ نفر از مبتلایان قطعی به کرونا طی شبانه روز گذشته در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند، که از مجموع افرادی که با تشخیص کرونا طی شبانه روز گذشته ۲۱ درصد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند.