وزارت بهداشت خبر داد:  در شبانه روز گذشته تاکنون  (چهارشنبه )  ۲۷۹ تن جان باختند ۴۸۳۰   تن دیگر مبتلا شدند

سیما لاری گفت : «  در۲۴ ساعت گذشته تاکنون  ۲۷۹ تن از مبتلایان جان دادند، که  ۷ تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۲۹ هزار و ۳۴۹ تن رسیده است».

خانم لاری افزود: « از ظهر روز گذشته تا امروز، ۴۸۳۰ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۷۲۲ تن  از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به   ۵۱۳ هزار و ۲۱۹ تن رسیده است».

او گفت:  ۴۶۰۹ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و حالشان وخیم است .

او اعلام کرد که همچنان ۳۰ استان کشور در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارد.

در ادامه این خبر محمدرضا ظفرقندی، رییس کل سازمان نظام پزشکی نیز با اعلام اینکه ایران به نسبت شمار مبتلایان، جزو پنج کشور اول جهان در مرگ و میر ناشی از کرونا است، گفته است که نظام پزشکی به زودی کمیته‌ای برای تحقیق درباره علت شمار بسیار بالای شمار جان‌باختگان کورونا در ایران تشکیل می‌دهد.

دکتر محمدرضا ظفرقندی، افزود: «ما [سازمان نظام پزشکی] به عنوان جامعه پزشکی  ایران به شدت نگران افزایش مرگ و میر عمومی و نیز صنفی کرونا هستیم»گفت: « به همین خاطر به زودی کمیته‌ای ملی را برای ارزیابی علت این روند صعودی به ویژه نسبت بسیار بالای مرگ و میر ناشی از کرونا در بین همکاران‌مان، تشکیل خواهیم داد».

ظفرقندی همچنین افزود که همکاران پژوهشگر باید درباره علت میزان بالای تلفات در بخش‌های آی‌سی‌یو را  بررسی کنند و همه جوانب را مدنظر قرار داده و نتایج را برای اتخاذ تصمیمات درست منتشر کنند.