وزارت بهداشت: سوء تغذیه در ایران، هر سال علت پنجاه درصد از موارد فوت افراد می باشد


معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ایران اعلام کرد : ۵۰ درصد مرگ و میر و ناتوانی در این کشور به علت عدم تغذیه مناسب ،عدم تحرک و فشار و استرس های روحی روانی دچار ایست قلبی و مغزی می شوند .
رضا ملک زاده، افزود : ۵۰ هزار مرگ ناشی از سکته در ایران مربوط به افراد زیر ۷۰ سال و ۱۲ هزار نفر زیر ۵۰ سال است، که هر سال به علت چاقی، عدم تحرک، فشار خون بالا و عوامل ژنتیکی این آمار بیشتر می شود.
ملک زاده گفت : بسیار آزاردهنده است که از افراد زیر ۵۰ سال، سالانه حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر به خاطر سکته در بهشت زهرا دفن شوند که در این مورد باید بررسی و تحقیق صورت گیرد و پژوهش‌های علمی استادان در دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز باید به سمت پیشگیری از بیماری‌ها در کشور سوق یابد.
مسعود قاسمی دبیر کنگره قلب و عروق پیشتر از کاهش سن ابتلا به بیماری‌های قلبی و فوت روزانه ۳۰۰ نفر در کشور به خاطر سکته قلبی خبر داده و گفته بود :سن ابتلا به بیماری‌های قلبی در ایران به ۳۰سال رسیده است آلودگی هوا، سیگار و قلیان، اضافه وزن، کم تحرکی و استرس‌های مزمن از عوامل این روند معرفی می‌شوند.

یک دیدگاه

  1. چه افرادی که دخانیات مصرف می کنند چه افراد منفعل که در معرض دود قرار می گیرند و در همه احوال کم تحرک داشتن و زیاد نشستن از علل بسیار مهم بیماری ها محسوب شده است بعلاوه تغذیه غلط از جمله استفاده زیاد از مواد اشباع کننده چربی و شیرینی و نمک از علل بسیار مهم بیماری ها محسوب شده است

Comments are closed.