وزارت بهداشت: شمار بیشتری از مبتلایان شفا یافتند، ولی بر شما قربانیان و مبتلایان نیز همچنان افزوده می شود

وزارت بهداشت حکومت اعلام کرد : در شبانه روز گذشته آمار بهبود یافتگان در کشور بالا رفته  اما شمار مبتلایان و جان باختگان نیز رو به افزایش است.

طبق تازه ترین آمار وزارت بهداشت حکومت ایران ، در ۲۴ ساعت گذشته ، آمار مبتلایان به  کورونا به   ۱۲۹ هزار و ۳۴۱ تن رسید که از این تعداد ۲۳۹۲تن جدید است.کیانوش جهانپور گفت: در شبانه روز گذشته ۶۶ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ و  آمار جان باختگان  به ۷۲۴۹ تن رسیده است.

علی احسان‌پور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز نیز اعلام کرد:  شمار مبتلایان به کرونا در خوزستان نیز از ۸ هزار و ۴۱۹ تن  گذشت، و شمار جان‌باختگان به ۳۹۴ تن  افزایش یافت .

این در حالی که حسن روحانی روز گذشته ادعا کرده بود که کورونا در کشور مهار شده است .اما شماری از مقامات ارشد استان خوزستان اعلام کرده اند که  وضعیت خوزستان همچنان قرمز است و ۲۵ درصد از مبتلایان روزانه کورونا در کشور در  خوزستان هستند.

به گفته احسان‌پور از ۴۳۹ بیمار شناسایی شده با آزمایش مثبت در استان خوزستان، ۲۳۷ نفر از بیماران ساکن اهواز بوده‌اند که بیش از نیمی از موارد ابتلای جدید را به خود اختصاص داده است. پس از اهواز در شبانه روز گذشته دزفول با ۴۷ بیمار جدید، شوشهر با ۳۲ بیمار جدید و شوش با ۲۱ بیمار جدید قرار گرفتند و موارد ابتلای جدید در سایر شهرهای استان خوزستان کمتر از ۲۰ مورد بوده است.

قاسم جان‌بابایی، معاون وزیر بهداشت، نیز خبر داد که ۱۰ هزار نفر از اعضای کادر پزشکی در ایران به کرونا مبتلا شده‌اند و تعدادی از آنان جان باخته‌اند.

جان بابایی  اعلام نکرد که چند نفر از پزشکان و پرستاران جان باخته‌اند.

پیش از این نامحدود ۱۳۰ نفر از پزشکان و پرستاران جان باخته بر اثر ابتلا به کرونا و همچنین گزارش‌هایی درباره کمبود تجهیزات حفاظتی مناسب برای کادر پزشکی منتشر شده بود.

سعید نمکی وزیر بهداشت نیز هشدار داد که  هنوز ۹۰ درصد مردم به کورونا مبتلا نشده‌اند. و این خطر وجود دارد که موج بعدی قربانی بیشتری بگیرد.

حکومت ایران معتقد است که این ویروس باید همه گیر شود تا مصونیت گله ای بوجود آید اما این تفکر بسیار خطرناک است چرا که اجرایی شدن آن  ایده موجب مرگ دهها یا صدها هزار تن در کشور خواهد شد .

وزیر بهداشت گفت:  در حال حاضر همه جمعیت کشور هنوز به بیماری مبتلا نشده است، که این هشدار در بسیاری از مناطق، بیش از ۹۰ درصد است. اگر این اتفاق رخ دهد موجب خیز جدید بیماری در کشور خواهد شد، که واقعا برای بنده و همکارانم بسیار بسیار کار سخت و نفس گیری خواهد شد، چرا که  همه از این بستر بیماری جان سالم به در نمی برند.