وزارت بهداشت: شمار شهر‌های وضعیت قرمز از ۶۴ به ۳۴ شهر کاهش یافته است


وزارت بهداشت در آخرین گزارش خود مژده داد که شمار مبتلایان به کورونا کاهش می یابد و دست کم ده شهر از وضعیت قرمز بیرون آمده است و هم اکنون فقط ۳۴ شهر همچنان در حالت قرمز قرار دارند.
وزارت بهداشت اعلام کرد که در شبانه روز گذشته ۲۸۴ تن از مبتلایان به کورونا جان باخته اند که ظاهرا یک روند کاهشی را نشان می دهد. ولی درستی این گونه آمار همیشه زیر سؤال قرار داشته است. در ادامه گزارش رسمی همچنین آمده است که از ظهر روز گذشته تا امروز(پنجشنبه) ۱۰۴۰۳تن مبتلایان جدید شناسایی شده است. ولی درستی این آمار نیز مورد تردید بسیار است و احتمال دارد که اعداد واقعی چندین برابر باشد. مبتلاشدند .
سیما لاری گفت : در شبانه روز گذشته تاکنون « ۲۸۴ تن از مبتلایان جان دادند، که حدود ۱۱ تن از روز قبل کمتر شده است و آمار جان باختگان این بیماری به ۵۱ هزارو ۴۹۶ تن رسیده است».
او افزود: در۲۴ ساعت گذشته تاکنون، « ۱۰۴۰۳ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۱۸۰ تن از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به یک میلیون و ۸۳ هزار و ۲۳ تن رسید.
خانم لاری گفت: حال۵۷۶۸تن از بیماران بسیار وخیم است.
او در ادامه افزود: در حال حاضر ۳۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۶۰ شهرستان نارنجی و ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.
در ادامه خبر دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نیز گفت: «از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ تاکنون، قریب به ۵۱۹ هزار تست از افراد دارای علامت یا مشکوک ابتلا به کورونا، در فارس گرفته شده است که ۱۵۴ هزار و ۵۰۶ مورد مثبت قطعی تشخیص داده شده است».
او گفت: «طی ۲۴ ساعت گذشته، متاسفانه ۳۳ نفر از بیماران مبتلا به کورونا در فارس جان خود را از دست داده اند».
همتی در ادامه افزود: «مجموع آمار جانباختگان این بیماری در استان به ۲۷۵۰ نفر رسیده است».