وزارت بهداشت شمار قربانیان کورونا را همچنان کمتر اعلام می کند که به گفته کارشناسان، قابل اعتماد نیست

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و در مجموع تا کنون ۴۱۱۰ تن  بر اثر بیماری فوت کرده اند. سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۱۶۳۴تن مورد جدید کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد. و اعلام کرد: مجموع آمار رسمی بیماران کووید۱۹ در ایران به ۶۶هزارو ۲۲۰ تن رسید. اکنون چندین هفته است که وزارت بهداشت شمار قربانیان را کمی بالاتر از یکصد نفر در روز گزارش می کند که منابع پزشکی و آشنایان امور آن را غیر قابل باور می دانند و این در حالی که درصد مبتلایان با شتاب بیشتری بالا می رود

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: ۳۹۱۸ تن  از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری هستند. با آن که رژیم ایران می کوشد که در مورد دارو و درمان و همچنین تخت بیمارستانی، کمبودی ندارد، بسیاری از دست اندرکاران امور درمانی و بهداشتی می گویند که از بسیاری از امکانات محروم هستند.

اعضای ستاد مقابله با کرونا؛ در ارتباط با افزایش تردد و حضور مردم در خیابان‌های تهران و احتمال بروز موج بعدی شیوع کرونا در پایتخت هشدار داده و اعلام کردند وضعیت پایتخت رو به وخامت است ممکن است  فاجعه ای بزرگ در راه باشد.

علیرضا زالی، سرپرست ستاد مقابله با کرونا در تهران،‌ گفت:  شمار مراجعان مبتلا به کرونا طی روزهای اخیر افزایش یافته، و   شهر با محدودیت تخت‌های ویژه آی‌سی‌یو مواجه شده است.

زالی  تهران را “مرکز داغ” بیماری کرونا دانسته و افزود:  «در تهران ۲۰۰۰ تخت ویژه در دانشگاه‌های دولتی داریم که اغلب این تخت‌ها اشغال‌اند».این در حالی است که حسن روحانی، ۶ روز پیش  گفته بود ۱۳ هزار تخت بیمارستانی و همچنین تخت‌های بخش مراقبت‌های ویژه خالی مانده‌اند.

هم‌زمان مینو محرز،‌ عضو کمیته ملی مقابله با کرونا،‌ نیز رد این باره هشدار داده و گفت:  با ادامه روند کنونی،‌ و به خصوص با آغاز فعالیت‌ها از هفته آینده، “پیک جدی و داغ کرونا” بروز خواهد کرد. این استاد دانشگاه علوم پزشکی افزود: «وحشت داریم که اوضاع مجددا وخیم نشود».

خانم دکتر محرز گفت:  بیمارانی که سروکارشان به بخش مراقبت‌های ویژه بیفتد،‌ «بالغ بر ۵۰ درصد وضعیت امیدوار‌کننده‌ای برای انتقال به بخش نخواهند داشت».

2 دیدگاه‌

  1. امیدوارم روزی کلاسهای اجباری و یا پولی که بیشتر ایرانیان به آن کلاسها هجوم خواهند آورد تاریخ حمله تازیان به ایران و حقیقت امر را که چه به ملت ایران گذشت را یاد بگیرند شاید آنگاه متوجه بشوند که فقط بی خردها بر سر قبر قاتلان اجداد خود گریه می کند و حاجت طلب می کنند و بر قبر آنها بوسه زده و نام فرزندان ایران را از نام دشمنان ایران انتخاب می کنند!

Comments are closed.