وزارت بهداشت: «پایین می آید»، روحانی به مردم: «اگر رعایت نکنید، محدودیت ها بر می گردد»

حسن روحانی، در حالی که خود دستور بازگشایی کسب و کارها و ادارات و شمار زیادی از مشاغل را داده است. اکنون می گوید: «جز برای امور ضروری زندگی از منزل خارج نشوند»

در همان حال که وزارت بهداشت حکومت ادعا می کند که از ابعاد کورونا در ایران کاسته می شود، حسن روحانی به مردم هشدار داد: اگر سطح هشدارها و هوشیاری مردم کاهش یابد ، خیلی زود محدودیت‌ها برمی‌گردد.

حسن روحانی، در حالی که خود دستور بازگشایی کسب و کارها و ادارات و شمار زیادی از مشاغل را داده است. اکنون می گوید: «جز برای امور ضروری زندگی از منزل خارج نشوند».

دولت ایران  دو هفته پیش اعلام کرد که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را که شامل سخت‌گیری‌هایی در رفت و آمد و فعالیت مشاغل بود به طرح فاصله‌گذاری هوشمند تغییر می‌دهد که این تغییرات در استان‌های ایران  و تهران اعمال شد، همین امر منجر به افزایش ترددهای درون‌شهری و بین شهری و شروع به کار برخی مشاغل و بازگشت بخش مهمی از کارمندان دولت به محل کار خود شده است.

از سوی دیگر حسن روحانی در عین حال که از مردم خواسته در منازل بمانند، گفته است که با توجه به این که در ماه رمضان “جان‌های تشنه برای راز و نیاز و عبادت واز سوی دیگر، ماه رمضان در ایران در شرایطی آغاز شده که کورونا و بیماری و ترس از مرگ از یک سو و فقر و فشار های اقتصادی از سوی دیگر مردم را تهدید می کند.اما رهبری  تاکنون چه کمکی به مردم ایران داشته است؟

در حالی ماه رمضان در ایران  شروع شده که مردم پولی ندارند و برای تامین زندگی روزمره خود همچنان تلاش می کنند و در جستجوی مواد غذایی  ارزان قیمت در بازار و اماکن عمومی هستند. و دولت نیز تنها به فکر بازگشایی اماکن مذهبی است.

شماری از شخصیت های سیاسی و مذهبی ایران بارها با ارسال نامه به رهبری و روحانی خواستار کمک به مردم نیازمند ایران شده اند و از علی خامنه ای خواسته اند که از نهادهای ثروتمند و تحت نظر خود از جمله ستاد اجرایی فرمان امام، قرارگاه خاتم، آستان قدس و بنیاد مستضعفان برای کمک به مردم ایران استفاده کند. اما تاکنون علی خامنه خامنه ای در برابر همه این توصیه ها سکوت کرده و هنوز واکنشی نشان نداده است.