وزارت خارجه آمریکا بار دیگر خواستار اقدام توئیتر علیه تهدیدات مقامات ایران در فضای مجازی شد

کِیل براون، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتشار پیامی، تهدیدات مقامات جمهوری اسلامی ایران در فضای مجازی را “تهدیدهای بیشرمانه تروریستی” خواند و بار دیگر خواستار اقدام توئیتر علیه آنها شد.

او گفت: «اسماعیل قاآنی، جانشین قاسم سلیمانی به عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ، در توییتر مقامات ایالات متحده را تهدید به مرگ می‌کند.»

کیل براون افزود: «پس توئیتر چه زمانی می‌خواهد از مقررات خود برای مقابله با این تهدید‌های بی شرمانه تروریستی استفاده کند؟»

کیلی مکننی، سخنگوی کاخ سفید، هم پیشتر در پاسخ به پرسشی در مورد برخورد دوگانه توئیتر در قبال توئیت‌های پرزیدنت ترامپ و توئیت‌های نژادپرستانه خامنه‌ای، گفته بود این موضعِ شرکت‌های شبکه‌های اجتماعی منزجرکننده است.

پیشتر نیز سایت توییتر به درخواست اسرائیل برای حذف توئیت‌های رهبر جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با “نابودی” اسرائیل و یا بستن صفحات کاربری وی در این شبکه اجتماعی پاسخ منفی داده بود.

توییتر در پاسخ به درخواست سیاستمداران اسرائیلی گفته بود: نظرات منتشر شده علی خامنه‌ای، قوانین توییتر را نقض نمی‌کند.

یکی از مسئولان توییتر با حضور مجازی در نشست یک کمیسیون مجلس اسرائیل گفت سخنان خامنه ای  در مورد اسرائیل، به عنوان «قدرت‌نمایی» در عرصه سیاست خارجی، در چارچوب قوانین و مقررات توئیتر است.

یادآور می شود که سیاستمداران اسرائیلی شامل وزیرانی از دولت این کشور نیز پیشتر خواسته بودند که با توجه به پیام‌های علی خامنه‌ای در مورد “نابودی” اسرائیل و فراخوان به “تسلیح گروه‌های مقاومت”، صفحات کاربری او را مسدود کند یا دست‌کم پست‌های او در ارتباط با اسرائیل حذف شوند.

اوریت فرکش کوهن، وزیر امور راهبردی اسرائیل، در نامه به جک دورسی، مدیرعامل توئیتر، نوشته بود: «علی خامنه‌ای در یک‌سری توئیت‌های یهود ستیزانه خواهان نابودی اسرائیل و یهودیان شده است».

خانم کوهن در این نامه افزوده بود سخنان خامنه ای  «غیر قابل گذشت است».