وزارت خارجه آمریکا هشدار داد: تحریم‌های گذشته رهبران حوثی‌ هم چنان باقی خواهد ماند

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا با انتشار بیانیه ای  تاکید کرد که تحریم‌های اعمال شده واشنگتن بر رهبران گروه شبه‌نظامی حوثی ادامه خواهد یافت.

در این بیانیه  با یادآوری این‌که یمن با وخیم‌ترین فاجعه‌های انسانی مواجه است، افزود که برای کاهش درد و رنج یمنی‌های تحت سلطه حوثی‌ها تلاش خواهد کرد.

وزارت خارجه ایالات متحده همچنین تاکید کرد که دولت آمریکا در زمینه‌های دفاعی به کشور هم‌پیمان خود پادشاهی سعودی کمک خواهد کرد تا بتواند در برابر حملات حوثی از خود محافظت کند.

در ادامه این بیانیه آمده است :«حوثی‌ها در اشتباهند اگر فکر کنند که برداشتن نام‌ آنها از فهرست سازمان‌های تروریستی با هدف ادامه عملیات‌های نظامی‌شان صورت می‌گیرد، و توضیح داد که  هدف آمریکا تایید روند صلح با همکاری مارتن گریفتس فرستاده ویژه بین‌المللی به یمن است».

از سوی دیگر  وزارت خارجه آمریکا گفت که «آینده قدس در میان مسائل راه‌حل نهایی است و طرف‌های ذیربط درباره آن تعیین تکلیف خواهند کرد». وزارت خارجه آمریکا همچنین از دو طرف فلسطینی و اسرائیلی خواست در این راستا «از اتخاذ تصمیم‌های یک‌جانبه» اجتناب کنند.

پیشتر نیز  جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، در گفتگو با شبکه العربیه درباره حملات حوثی‌ها به غیر نظامیان سعودی و افزایش حمایت آمریکا از این پادشاهی، تاکید کرد که «سعودی ستون اصلی در ساختار امنیت منطقه‌ای و شریکی در زمینه مبارزه با تروریسم و مقابله با رفتارهای بی‌ثبات کننده ایران است».

وی در ادامه درباره  حملات پیکارجویان حوثی به سعودی گفت: «در سایه تهدیدات مشترکی که با آن مواجه هستیم، وزارت دفاع آمریکا با شرکایش همکاری و تقسیم مسئولیت می‌کند.»

کربی تاکید کرد که آمریکا همچنان به پشتیبانی از سعودی و دفاع از خاک این کشور در مقابل خطرات روزافزون و جدی موجود پای‌بند و متعهد است».

سخنگوی پنتاگون گفت که مرزهای سعودی در معرض تهدید هستند و سیاست آمریکا تغییر نیافته و این کشور دائما به مقابله با چالش‌های مختلف در سراسر جهان پرداخته و به آن واکنش مناسب نشان می‌دهد.