وزارت خارجه استرالیا به شهروندان ایرانی تبار خود در مورد سفر به ایران هشدار داد

میمنت حسینی چاوشی، استاد جمعیت‌شناسی و محقق در دانشگاه ملی استرالیا، که به‌تازگی بازداشت شده است

هشدار درباره  سفر به ایران در سایت وزارت خارجه استرالیا یک روز پس از   خبر بازداشت میمنت حسینی منتشر و به روز شده است.

وزارت خارجه استرالیا از شهروندان دو تابعیتی این کشور که دارای پاسپورت ایرانی هستند خواست که اگر تصمیم دارند به ایران سفر کنند در تصمیم خود تجدید نظر نمایند.

یکی از مقامات وزارت خارجه استرالیا در ایمیلی که کپی آن در اختیار شبکه دویچه وله قرار گرفته تأکید کرد که شهروندان دو تابعیتی در صورت سفر به ایران در معرض خطر بازداشت های خودسرانه یا دستگیری رسمی توسط مقامات ایرانی قرار می گیرند.

در این ایمیل هشدار داده شده شهروندانی که فعالیت آنها ممکن است توجه مقامات ایرانی را جلب کند.

از جمله افرادی که فعالیت‌های تحقیقاتی و دانشگاهی در خطر بازداشت قرار دارند.

در ادامه تاکید شده که به توصیه های ایمنی وزارت خارجه استرالیا برای سفر به ایران توجه شود و هر مسافری که دارای تابعیت ایران است به ویژه کارمندان نهادهای دانشگاهی یا دانشجویان از این توصیه ها آگاه شوند.

در صفحه اطلاع رسانی وزارت خارجه استرالیا در مورد سفر به ایران خطاب به شهروندان دو تابعیتی تاکید شده که ایران تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی شناسد و از اگر استرالیایی های ایرانی تبار در ایران بازداشت شوند سفارت استرالیا در تهران امکان حمایت از آنها را نخواهد داشت.

یک دیدگاه

  1. آخه مگر شماها دیوانه یا مستید یا بی خبرید یا اگر خبردارید خودتان را به خواب زده اید که به سرطانی و جهنمی بنام جمهوری اسلامی ایران وارد میشوید؟؟ استرالیا مگر چی کم دارد که ولش میکنید ووارد نحسی بنام رژیم فاسد جمهوری اسلامی میشوید؟؟

Comments are closed.