وزارت خارجه اسرائیل اعلام کرد که نمایندگان این کشور در نمایشگاه بین المللی پیشرفت های تکنولوژی در , دبی شرکت خواهند کرد

این نمایشگاه بین المللی با نام اکسپو ۲۰۲۰ با شرکت اکثر کشورهای جهان برپا می‌شود

وزارت خارجه اسرائیل اعلام کرد که نمایندگان این کشور در نمایشگاه بین المللی پیشرفت های تکنولوژی در دبی پایتخت امارات عربی متحده شرکت خواهند کرد.این نمایشگاه بین المللی با نام اکسپو ۲۰۲۰ با شرکت اکثر کشورهای جهان برپا می‌شود.

اکسپو در گذشته در کشورهای مختلف برپا گردیده و در همه آنها اسرائیل شرکت داشته است اما این نخستین بار است که یک امیرنشین عرب اسرائیل را به طور رسمی برای حضور در نمایشگاهی که در خاک آن کشور برگزار می گردد دعوت می‌کند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در واکنش به این خبر گفت که دعوت رسمی از جانب امارات عربی متحده نشان پیشرفت‌های علمی و همچنین گسترش مناسبات بین‌المللی اسرائیل و حاکی از مقام برجسته است که این کشور در جامعه جهانی از آن برخوردار است.

یک مقام وزارت خارجه اسرائیل نیز گفت که این دعوت در ضمن نشانه ادامه گسترش و تحکیم روابط اسرائیل با امیر نشینهای عرب حوزه خلیج فارس می باشد.

یک مقام اسرائیلی گفت که برگزاری این نمایشگاه فرصتی خواهد بود که اسرائیل پیشرفت‌های تکنولوژی و علمی خود را به همه جهانیان عرضه دارد.این پیشرفت ها از جمله در امور تکنولوژی- پزشکی- آبیاری- کشاورزی و امور سایبری می‌باشد.

وی گفت که اسرائیل با عرضه کردن نوآوری‌های علمی و تکنولوژی خود در واقع در چالش‌های جهانی برای بهتر کردن جامعه انسانی شرکت می‌کند.