وزارت خارجه اسرائیل با انتشار یک پیام توییتری، حمایت اخلاقی از قربانیان آبان ماه را بیان داشت

وزارت خارجه اسرائیل در یک پیام توییتری، به مناسبت نخستین سالگرد جنایات حکومت اسلامی ایران در کشتار معترضین در تظاهرات آبان ماه، حکومت ایران را در ارتکاب به این جنایات محکوم دانست و از جامعه بین المللی خواست که در برابر این گونه ستمگری ها حکومت دینی خاموش ننشینند.

همزمان با این پیام توییتری در اورشلیم، مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده نیز در پیام مستقلی، رژیم ایران را به ارتکاب جنایات علیه مردم ایران، در تظاهرات آبان ماه سال گذشته متهم ساخته و خواهان پایان بخشیدن به آن شده بود.

این پیام به سه زبان فارسی و انگلیسی و عبری، در حساب کاربری وزارت خارجه اسرائیل در شبکه های اجتماعی قرار گرفت که نشان حساسیت دولت و ملت اسرائیل در دفاع از حقوق انسانی و مدنی ملت ایران است.

در این پیام نگاشته شده: «رژیم ایران با بی رحمی، اعتراضات مدنی مردم ایران را در آبانماه سال گذشته سرکوب کرد . یک سال از این فاجعه می گذرد. رژیم ایران با این اقدام وحشیانه، هزاران تن از معترضین را خاک و خون کشید و یا به زندان انداخت و آنان را شکنجه کرد».

در ادامه این پیام وزارت خارجه اسرائیل، از جامعه بین المللی خواسته شده که برای پایان بخشیدن به این ستمگری ها به اقدامات جدی دست بزند و در برابر جنایات حکومت ایران، بیش از این ساکت ننشیند.

در آبان ماه سال گذشته، در حالی که اعتراض های مردمی به خاطر سه برابر شدن ناگهانی نرخ بنزین آغاز شده بود، ولی خیلی سریع به اعتراض گسترده علیه ماهیت و موجودیت رژیم مبدل شد و آنگاه بود که خامنه ای به سپاه پاسداران دستور داد مردم معترض را به گلوله ببندند وهرچه زودتر شعله این آتش را فرونشانند تا مبادا همه رژیم را بسوزاند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نیز بارها در پیام های ویژه خطاب به ملت ایران، بر ستمگری های رژیم انگشت گذاشته و حمایت کامل دولت و ملت اسرائیل را از پیکار مردم ایران در راه رسیدن به مردمسالاری و پایان بخشیدن به ستم حکومتی، مورد تاکید قرار داده است