وزارت خارجه اسرائیل در پاسخ به تهدیدهای جنگی پاسدار حسین سلامی: آلمان هیتلری که قصد نابودی یهودیان را داشت، خود نابود شد»

در واکنش وزارت خارجه اسرائیل نسبت به این سخنان آمده است که آلمان نازی نیز قصد نابودی یهودیان را داشت. ولی نتیجه آن شد که خود نازی ها نابود شدند

وزارت امور خارجه اسرائیل در یک واکنش نادر، نسبت به سخنان سرکردگان رژیم اسلامی در ایران، در بیانیه ای اعلام داشت که خود بدخواهان اسرائیل هستند که نابود خواهند شد و نه آن که اسرائیل از نقشه جغرافیا محو خواهد گردید.

در این واکنش، به صورت تلویحی یادآوری شده که آلمان نازی می خواست یهودیان را نابود کند، ولی در پایان امر، خود آن رژیم بود که محو و نابود کردید.

این بیانیه در پاسخ به سخنان گزافه گویانه حسین سلامی در جریان سخنرانی دو روز پیش بود که گفته بود هدف رژیم ایران نابودی اسرائیل و سپردن کشور آن ها به دست فلسطینی ها می باشد.

در واکنش وزارت خارجه اسرائیل نسبت به این سخنان آمده است که آلمان نازی نیز قصد نابودی یهودیان را داشت. ولی نتیجه آن شد که خود نازی ها نابود شدند.

در حساب توییتر وزارت خارجه اسرائیل چنین آمده است: جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفته است: «ما اعلام می کنیم که اگر اسرائیل کاری انجام دهد که جنگ جدیدی شروع شود، مستقیما این جنگ همان جنگی است که محو او را در پی خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح دوشنبه در حاشیه همایش دانشگاه عالی دفاع ملی، در پاسخ به پرسشی گفت که در این جنگ سرزمین های اشغالی باز پس گرفته خواهد شد و حتی اسرائیلی ها در فلسطین گورستان برای دفن کردن جنازه های خود نخواهند داشت»

این توییتِ وزارت خارجه اسرائیل فردای یاد روز جهانی هولوکاست که مصادف به ۲۷ ژانویه است انتشار یافت، که در آن به آلمان نازی و سرنوشت آن اشاره شد.

در روزهای اخیر مقامات حکومت ایران بر شدت لحن کلام خود علیه اسرائیل افزوده اند. علاوه بر سپاهی حسین سلامی که مرتبا علیه اسرائیل سخن می گوید و این کشور را به نابودی تهدید می کند، محمد جعفری فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح نیز تهدید کرده بود که اگر کشوری به تعرضات رژیم ایران پاسخ گوید، حکومت توسط عوامل تروریستی خود در کشورهای دیگر، به آن ها ضربه وارد خواهد کرد.