وزارت خارجه ایالات متحده: حمله به بهائیان در ایران را محکوم کرد 

کول براون، معاون سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده  گفته است: رژیم ایران در حال حمله به خانه های بهائیان در سراسر ایران است. این رژیم ده ها بهائی را به دلیل دینشان زندانی کرده و درصدد تخریب نهاد ها و مدارس آنهاست. زندانیان بهائی باید آزاد شوند و حق اساسی آزادی مذهب آنها باید محترم شمرده شود.

پیشتر، نیز وزارت خارجه آمریکا نیز با انتشار بیانیه ای،  گفته بود که چند روز پس از تصویب قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، که نقض حقوق بشر در ایران را محکوم کرد، اراذل امنیتی خامنه ای با حمله به خانه ۵۰ بهایی، ده ها نفر را به اتهامات نامعلوم دستگیر و اموال آنها را به سرقت بردند.

در این بیانیه آمده است:   دشمن ایران که خامنه ای مدام به آن اشاره می کند، نه غرب است و نه یک نیروی خارجی تخیلی بلکه دشمن واقعی، جمهوری اسلامی است.

این وزارتخانه افزوده بود: ما از رژیم می خواهیم که فوراً از آزار و اذیت همه اقلیت های مذهبی و قومی دست بردارد. زمان آن فرا رسیده است که ۴۱ سال ظلم و ستم پایان یابد.

از زمان انقلاب و استقرار نظام اسلامی در ایران، بارها و بارها گزارش هایی از آزار بهائیان منتشر شده است. علاوه بر موارد اعدام، حبس و مصادره اموال بر اساس احکام مراجع قضایی ایران، به گفته نهادهای مدافع حقوق بشر بهائیان از بسیاری از حقوق مدنی از جمله حق کسب و کار، تحصیل و استخدام محروم بوده و گاه هدف خشونت ماموران یا هواداران حکومت قرار داشته اند.

این در حالی که مقامات و سازمان های حقوق بشری حکومت اسلامی همواره آزار بهائیان به خاطر اعتقاد دینی آنان را رد کرده و تاکید داشته اند که مجازات هایی که علیه پیروان این دین به کار رفته برای ارتکاب جرایم دیگری بوده است.

در این گزارش آمده است که یکی از اتهامات رایج علیه بهائیان ارتباط آنان با اسرائیل است. به نظر می رسد مبنای این اتهام وجود برخی اماکن مورد احترام بهائیان در منطقه ای باشد که امروز اراضی کشور اسرائیل را تشکیل می دهد. سابقه ایجاد این اماکن به زمانی برمی گردد که کشور اسرائیل هنوز تشکیل نشده بود و این اراضی تحت حکومت امپراتوری عثمانی بود.

در سال های اخیر، آمریکا رژیم  ایران را بارها در شمار حکومت هایی قرار داده که اصل آزادی دین و مذهب را رعایت نکرده و به تعقیب و آزار پیروان ادیان پرداخته و همچنین مسلمانانی را که به دین دیگری گرویده اند مجازات کرده است.