وزارت خارجه ایالات متحده: «رژیم ایران، در شش سال، ۱۶ میلیارد دلار از پول ملت را صرف ترور کرده است»

حکومت اسلامی ایران در شش سال گذشته بودجه کلانی را به مبلغ شانزده میلیارد دلار در راه تروریسم و توسعه تسلط خود بر کشورهای همسایه هزینه کرده است.

وزارت خارجه ایالات متحده: «رژیم ایران، در شش سال، ۱۶ میلیارد دلار از پول ملت را صرف ترور کرده است»

حکومت اسلامی ایران در شش سال گذشته بودجه کلانی را به مبلغ شانزده میلیارد دلار در راه تروریسم و توسعه تسلط خود بر کشورهای همسایه هزینه کرده است. این آماری است که ایالات متحده منتشر کرد که نشان دهد رژیم ایران تا چه حد در ایجاد آشوب در منطقه نقش دارد و در واقع زیر پوشش اعتلای اسلام، می کوشد نوعی کولونیالیسم و استعمار مدرن را عملی سازد.

این آمار توسط وزارت  خارجه ایالات متحده انتشار یافته و دارای جزئیات مشروحی می باشد که نشان می دهد رژیم ایران هر سال چند صد میلیون دلار به حزب الله لبنان، حماس، جهاد اسلامی آزادی فلسطین و دیگر سازمان های ترور پول و اسلحه می دهد و چه مبالغ سنگینی را در جنگ سوریه به هدر می دهد.

آماری که وزارت خارجه ایالات متحده انتشار داده نشانگر آن است که رژیم ایران درآمدهای کلان خود را تا کنون متوجه تسلط بر کشورهای دیگر و تولید ترور و ایجاد قتل و آدمکشی کرده و مردم خود ایران از رفاه و آسایش محروم مانده اند و فقر و عقب ماندگی، کشور را فرا گرفته است.

دولت جدید آمریکا بارها گفته است که مبالغ هنگفتی که دولت پرزیدنت اوباما به رژیم ایران بازگرداند، در راه ادامه ترور و توسعه طلبی هزینه شد و بر شدت آشوب در منطقه افزود.

وزارت خارجه ایالات متحده با انتشار این ارقام تکان دهنده، همچنین می کوشد خروج دولت پرزیدنت ترامپ از برجام را توجیه کند.

فرض ایالات متحده آن است که اگر منابع مالی رژیم ایران خشکانده شود، ناچار خواهد بود از ادامه فتنه گری در کشورهای منطقه دست بردارد و یا حداقل آن که چنین دخالت های پرهزینه ای را به میزان چشمگیری کاهش دهد.

مبلغ شانزده میلیارد دلار، که به گفته وزارت خارجه آمریکا، در راه عملیات نظامی و تروریستی رژیم ایران در ظرف شش سال گذشته  ئر منطقه هزینه شده، می توانست موجب کاهش فقر و افزایش رشد درآمد شهروندان ایران شود.

مقامات آمریکایی می گویند که هزینه کردن چنین مبلغ کلانی در خارج از ایران، وسیله ای نیز برای دزدی های کلان افرادی ایجاد می کند که باید این پول ها را به مقصد برسانند.

شانزده میلیارد دلار، شامل هزینه تولید جنگ افزارهایی نیز می باشد که رژیم ایران برای گروه های تحت فرمان خود به کشورهای منطقه می فرستد.

در لایحه ای که در روزهای اخیر در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که هدف آن جلوگیری از تامین مالی سازمان های ترور می باشد، کمک رسانی به حزب الله لبنان و حوثی های یمن مستثنی شده است. بدین سان رژیم ایران عملا تائید می کند که خیزش نظامی نیمه شیعیان حوثی در یمن، نتیجه تحریکات مالی و سیاسی و نظامی ایران است که هدف آن متزلزل ساختن رژیم خاندان سعودی در عربستان و برانداختن حکومتی است که کلید دار اماکن مقدس مکه و مدینه محسوب می شود.

ئر گزارش وزارت خارجه ایالات متحده، خطرات ناشی از این فتنه گری های رژیم ایران برای کشورهای منطقه و همچنین ایالات متحده، به صورت مفصل تشریح شده است.

در این سند گفته شده که رژیم ایران می خواهد بر امیرنشین های عرب و به ویژه بحرین مسلط گردد و حکومت عربستان را براندازد و عراق و سوریه را تحت تسلط خود بگیرد و لبنان را به حکومت حزب الله مبدل کند.

رژیم ایران همچنین اسرائیل را به نابودی تهدید می کند و برای تهدید علیه امنیت و موجودیت کشورهای همسایه به برنامه های موشکی ادامه می دهد و در انتظار نخستین فرصت است که بتواند برنامه های اتمی را از سر بگیرد و بمب هسته ای تولید کند.

در این سند، رژیم ایران همچنین متهم گردیده که به برنامه های گستردۀ جنگ سایبری پرداخته و می خواهد از این طریق نیز امنیت کشورهای همسایه را مختل کند.

وزارت خارجه ایالات متحده در سند خود نتیجه گیری کرده که حمایت از تروریسم و تلاش برای تسلط بر کشورهای همسایه، اساس سیاست خارجی حکومت ایران را تشکیل می دهد.

آگاهان می گویند که این نخستین بار است که چنین سند مشروحی درباره رفتارهای استعماری و امپریالیستی رژیم ایران در منطقه انتشار می یابد و می تواند به صورت اتهام نامه ای علیه رژیم ایران، در مجامع بین المللی مطرح گردد.

2 دیدگاه‌

  1. باید به مردم ایران حق داد که بى معرفت و عصبى باشند و یا در اداره جات و شرکت هاى ایران همکاران با هم دشمن باشند چون پول ایران بى ارزش است .

  2. مون نظرم اینه منو برادر ترامپ با هم یه توافقی کنیم ۱۶ میلیارد آینده رو بین خودمو خودش تقسیم کنیم چطوره اقا چرا یه مشت اشغال این پولهای بی زبان رو بخورند این پولهای امروز حلال تر از هر پولی اگر این پواها مصادر بشه یا بین من و برادر ترامپ تقسیم بشه خود خدا مطمئنا راضی قال مجتبی قدس شریف مدظله العالی

Comments are closed.