وزارت خارجه ایران می گوید که آمریکا قصد جنگ ندارد و تلاش های کنونی، یک “جنگ روانی” بیش نیست

محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه رژیم ایران هنگام ورود به اسلام آباد،در گفتگو با سران پاکستان گفت : تحریم های آمریکا در واقع نظم بین المللی را نشانه گرفته است و اگر با آن مقابله نشود، جامعه جهانی گرفتار می گردد

وزارت خارجه حکومت ایران، بحران نظامی بین رژیم و ایالات متحده را “یک سناریوی روانی – تبلیغاتی نامید و ادعا کرد که این تلاش ایالات متحده بی حاصل بوده است.

عباس موسوی ، سخنگوی وزارت خارجه ایران، در واکنش به خبرهایی در مورد برنامه جنگی احتمالی ایالات متحده علیه حکومت ایران  گفت : سناریوی روانی- تبلیغی علیه ایران از پیش شکست خورده است.

علی خامنه ای نیز پیشتر، در واکنش به اظهارات سران ایالات متحده و آماده سازی ارتش آن کشور در خاورمیانه، گفته بود که آمریکا قصد بازی دارد و مایل به بروز جنگ نیست.

در واکنش به گزارش خبری مبنی بر اعزام هزاران تن دیگر از سربازان آمریکایی به خاورمیانه، عباس موسوی ، سخنگوی وزارت خارجه ایران  گفت : حکومت اسلامی ایران به کمک “مردم” توانسته است به اقتدار و استقلال برسد و همیشه راه روشن خود را بر اساس منافع و امنیت ملی خودش مشخص کرده است.

در گزارشی،  روز پیش گفته شده بود که وزارت دفاع آمریکا به شورای امنیت ایالات متحده توصیه می کند که با اعزام سربازان بیشتر موافقت کنند ولی پرزیدنت ترامپ ، رییس جمهوری گفته است که در حال حاضر چنین تصمیمی مطرح نیست .

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت : ” هیچ بن بستی برای ملت ایران وجود ندارد، و رژیم  اسلامی ایران هیچ گاه بر سر دوراهی جنگ و یا مذاکره و یا هر دوراهی دیگری قرار نمی گیرد”.

خامنه ای نیز پیشتر گفته بود : مذاکره با سم است و با آمریکا ” سم مضاعف” می باشد .وزیر خارجه حکومت ایران توقع دارد که پاکستان به دنبال تحریم های آمریکایی نرود و به تجارت با ایران ادامه دهد

محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه رژیم ایران هنگام ورود به اسلام آباد،در گفتگو با سران پاکستان گفت : تحریم های آمریکا در واقع نظم بین المللی را نشانه گرفته است و اگر با آن مقابله نشود، جامعه جهانی گرفتار می گردد.

ایالات متحده گفته است که خود حکومت ایران است که با دخالت های نظامی و تسلیحاتی و همچنین یاری رسانی به سازمان های ترور، امنیت منطقه و جهان را به خطر می اندازد.

ظریف، دیروز در دهمین دیدار خود از پاکستان، به خبرنگاران گفت :  مشورت با همسایگان درباره شرایط دشوار منطقه ضروری است، باید به دنیا هشدار داد، امروز تحریم های آمریکا علیه ایران، نظم بین المللی را نشانه گرفته است.

وزیر خارجه حکومت ایران در حالی به پاکستان رفته تا در مبارزه با تحریم های ایالات متحده از آن کشور یاری بگیرد، که دولت تهران بارها دولت اسلام آباد را به همکاری با عربستان سعودی و ایالات متحده و یاری رسانی به سازمان های چریکی بلوچ ها متهم ساخته و ادعا کرده است که پاکستان، به نیابت از جانب عربستان، به چریک های بلوچ ادامه داده و می دهد.

به دنبال شدت گرفتن تحریم های اقتصادی ایالات متحده، اکنون حکومت ایران در تلاش است که با استفاده از راه های مرزی و ارتباط با همسایگان از شدت تحریم ها بکاهد.

ظریف خطاب به سران دولت پاکستان گفت: ما امروز شاهد اقدامات قلدر مأبانه آمریکا برای تحمیل تحریم ها علیه ایران و همزمان تحریم علیه چین هستیم و اگر جامعه جهانی اجازه بدهد این اقدامات ادامه پیدا کند، در واقع نظام ارتباطات جهانی در اختیار افرادی قرار می گیرد که پایبند به هیچ قانونی نیستند.

وزیر خارجه ایران گفت: در زمان کنونی، منطقه ما شرایط بسیار دشواری را می گذارند و اقدامات خطرناکی در منطقه در حال شکل گرفتن است، که باید با همسایگان خود مشورت کنیم .

ظریف تأکید کرد: رژیم ایران از ظرفیت اتصال چابهار و بندر گوادر درپاکستان برخوردار است و سپس می تواند بندر گوادر را از طریق سیستم راه آهن ایران به کریدور شمالی و همچنین ترکمنستان، قزاقستان، آذربایجان، روسیه و حتی ترکیه متصل کند.

ظریف در دیدارش با  ژنرال قمر جاوید باجوا  ،فرمانده ارتش پاکستان “،و”عمران خان” نخست وزیر پاکستان گفت : هدف از این دیدار را گسترش راه های روابط دوجانبه بین دو کشور در زمینه های نظامی و امنیتی، مرزی و مبادلات تجاری و اقتصادی است.