وزارت خارجه حکومت اسلامی  ایران ادعا کرد: جهان باید یکجانبه‌گرایی و زورگویی را رد کند

وزارت خارجه حکومت اسلامی ایران با انتشار پیامی درتوییتی نوشت:  «۷۵ سال پیش سازمان ملل متحد با آرمان مشترک ساخت دنیایی بهتر بر مبنای چندجانبه‌گرایی و همکاری متولد شد. روز ملل متحد یادآور آن است که جهان باید یکجانبه‌گرایی و زورگویی را رد کند».

این در حالی که رژیم اسلامی، در ادامه زورگویی هایش،  با حمایت از گروه های نیابتی وابسته به خود، به ناامنی و بی ثباتی در دنیا و منطقه دامن می زند و همواره کشورهای اروپایی را به عدم تعهداتش در قبال ایران و جانب‌داری از ایالات متحده متهم کرده است.

پیشتر نیز  عباس موسوی سخنگوی پیشین وزارت خارجه رژیم در تهدید کشورها گفته بود: «توصیه می‌کنیم ملت‌های مستقل زیرفشار آمریکا تصمیم‌های نابه‌خردانه‌ای برای صلح و امنیت بین‌الملل نگیرند».

او در ادامه تهدید ها و زورگویی های خود  گفته بود: ««هشدار دادیم که اگر کشورهای اروپایی به فشارهای سیاسی و دیپلماتیک آمریکا تن دهند و باعث محدودیت‌ در خرید و فروش تسلیحاتی شوند ایران اقدامات مؤثری پیش‌بینی کرده که امیدواریم کار به آنجا نکشد».

همچنین  سعید خطیب‌زاده سخنگوی کنونی وزارت خارجه نیز در پاسخ به انتقادهای شماری از کشورهای اروپایی از وضعیت حقوق بشر در ایران و زندانی‌شدن دو تابعیتی‌ها را «دخالت» در امور داخلی این کشور قلمداد کرد.

خطیب زاده گفت: «معتقدیم سیاسی‌کاری و اقدامات گزینشی از سوی آمریکا و برخی دولت‌های اروپایی، همواره بیشترین ضربه را به اصل حقوق بشر وارد کرده‌است».

او در ادامه با سخنانی بدون ادبیات دیپلماتیک  کشورهای اروپایی را به خاطر عدم واکنش نسبت به سیاست فشار حداکثری آمریکا مورد انتقاد قرار داد و گفت:  «برای ما بسیار عجیب و غیرقابل باور است که همین کشورها نه تنها واکنشی در قبال نقض فاحش حقوق ملت ایران به‌ واسطه سیاست ضد بشری فشار حداکثری رژیم آمریکا و تحریم‌های ظالمانه و ضدبشری آن اتخاذ نکرده‌اند، بلکه عملاً با بی عملی خود به آن دامن می‌زنند و در آن شریکند».

گفته‌های خطیب‌زاده در پی احضار سفرای ایران در لندن، برلین و پاریس به وزارت خارجه این کشورها در اعتراض به بازداشت شهروندان خود در ایران و بدرفتاری با زندانیان سیاسی ایراد شد.