وزارت خارجه حکومت ایران،  به درخواست ۳۰۰ میلیون تومانی برای بازگرداندن اجساد خانواده پناهجوی غرق شده پاسخ داد

کوتاه مدتی پس از آنکه جمشید پرویزی، رییس اداره کنسولی وزارت امور خارجه در غرب کشور گفت که «منابع مالی برای بازگرداندن اجساد خانواده ایران نژاد نداریم»، روابط عمومی وزارت امور خارجه حکومت اسلامی با انتشار بیانیه ای  اعلام کرد که سفارت ایران در پاریس پیگیر اقدامات لازم برای تسهیل انتقال پیکر اعضای خانواده ایران‌نژاد، خانواده پناهجو و غرق شده در کانال مانش، به ایران است.

رسول ایران‌نژاد و شیوا محمد پناهی هر دو ۳۵ ساله و فرزندان‌شان آنیتا ۹ ساله و آرمین شش ساله هفته گذشته در حالی که تلاش داشتند خود با عبور از کانال مانش خود را به بریتانیا برسانند، در این کانال غرق شده و جان‌باختند وتاکنون  از سرنوشت آرتین، فرزند ۱۵ ماهه این  خانواده، اطلاعی در دست نیست.

در بیانیه  وزارت خارجه امده است که «گزارش‌هایی که در این خصوص از برخی رسانه‌ها منتشر شده اصالت نداشته و تایید نمی‌‌شود و بدیهی است مرجع رسمی اعلام اخبار وزارت امور خارجه مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای است».

این در حالی که پرویزیان ، رییس اداره کنسولی وزارت امور خارجه در غرب کشور، گفته بود: «منابع مالی برای بازگرداندن اجساد خانواده ایران نژاد نداریم. حالا یا خانواده باید مبلغی را بپردازند یا در کمال تاسف اجساد در همان محل دفن خواهد شد».

همچنین نماینده  مجلس نیز گفته، حدود ۳۰۰ میلیون برای انتقال اجساد لازم است و این هزینه برای این خانواده که تمام دارایی‌شان را برای انتقال بچه‌ها به خارج از کشور خرج کرده بودند، غیرممکن است».

این در حالی حکومت ایران برای کمک به گروه های نیابتی خود در لبنان و فلسطین و یمن و عراق .و سوریه میلیاردها دلار هزینه می کند

در این بیانیه روابط عمومی وزارت خارجه مشخص نیست که تاکید برای پیگیری و انجام «اقدامات لازم برای تسهیل انتقال قربانیان این حادثه به ایران» از سوی اداره کل امور کنسولی و نمایندگی حکومت اسلامی ایران در پاریس شامل همه امور انتقال پیکر اعضای این خانواده از جمله هزینه‌های آن نیز خواهد بود یا محدود به امور اداری است.