وزارت خارجه حکومت ایران: توافق اسرائیل و بحرین محکوم است و منافع اسلام را به خطر می اندازد

رهبران حکومت ایران هنوز نسبت به تصمیم بحرین برای عادی سازی روابط با اسرائیل واکنشی نشان نداده اند. ولی سخنگوی وزارت  خارجه رژیم با انتشار بیانیه ای توافق عادی سازی روابط اسرائیل  با بحرین را محکوم کرد.

در این بیانیه امده است که اعلام برقراری روابط دیپلماتیک میان بحرین و اسرائیل ، فلسطین و چندین دهه مبارزات مردم فلسطین را در قربانگاه انتخابات آمریکا ذبح میکند.

تاکنون علی خامنه ای و حسن روحانی درباره این خبر واکنشی نشان نداده اند.

وزارت خارجه رژیم ایران در این بیانیه نوشته است: بدون تردید  مردم فلسطین و مسلمانان آزاده جهان هرگز عادی سازی روابط با اسرائیل را نخواهند پذیرفت و این اقدام در حافظه تاریخی ملت فلسطین و مسلمانان جهان  تا ابد باقی خواهد ماند.

همچنین سازمان های ترور فلسطینی  و اسلامی که به صورت مزدوران رژِیم ایران عمل می کنند  واکنش های خشم الودی نسبت به این رویداد نشان دادند

ریاض‌المالکی، وزیر خارجه فلسطین، در اعتراض به توافق بحرین و اسرائیل برای عادی‌سازی روابط خود، سفیر فلسطین را از منامه فراخواند و این اقدام بحرین را به عنوان به دید وی «خیانت به قدس، مسجد الاقصی و مسئله فلسطین» محکوم کرد.

وزارت خارجه حکومت ایران نوشته است که دولت بحرین در خطایی بنیادین به جای کسب مشروعیت از مردم خود متاسفانه با پشت کردن به آنان و با اقدامی نابخشودنی به  قدس پناه آورده و آرمان فلسطین شریف را قربانی انتخابات داخلی آمریکا نموده است.

همچنین گروه تروریستی حماس نیز گفت:  توافق اسرائیل و بحرین بر سر عادی‌سازی روابط، اصرار بر اجرای بندهای “معامله قرن” است که به دنبال نابودی آرمان فلسطین است

وزارت خارجه توافق موفقیت آمیز اسرائیل با بحرین را نامیمون خوانده و اعلام کرد: حاکمان بحرین از این پس شریک اسرائیل  به عنوان منبع تهدید دائمی امنیت در منطقه و جهان اسلام و ریشه به گفته وی دهه‌ها خشونت، کشتار، جنگ، ترور و خونریزی در فلسطین و منطقه خواهند بود.

در پایان این  بیانیه حکومت ایران هشدار داده است که هر گونه ایجاد ناامنی از سوی اسرائیل  در منطقه خلیج‌فارس، پاسخ داده می شود و مسئولیت  تمامی عواقب در این ارتباط متوجه دولت بحرین و دیگر دولتهای همراه خواهد بود.

وزارت خارجه اسرائیل، پیشگام واکنش های بین المللی نسبت به اعدام نوید افکاری

ساعتی پس از آن که در تهران رسما اعلام شد که رژیم با بی اعتنایی به اعتراض های بین المللی، حکم اعدام در مورد نوید افکاری را به اجرا گذاشته است، یک پیام توییتری در حساب کاربری وزارت خارجه اسرائیل انتشار یافت که در آن آمده است: «جمهوری اسلامی ایران با اعدام نوید افکاری بار دیگر ثابت کرد که چیزی بیش از یک حکومت قاتل و جنایتکار نیست».

پیش از این اعدام، وزارت خارجه اسرائیل نیز همصدا با مردم جهان، از رژیم ایران خواستار شده بود از ارتکاب به این جنایت دوری جوید.

رسانه های همگانی رژیم ایران اعلام کردند که نوید افکاری، فرد جوانی که او را به اتهام شرکت در تظاهرات مورد شدیدترین شکنجه ها قرار داده و به مرگ محکوم کرده بودند، امروز حلق آویز شد و رژیم ایران همه اعتراض های بین المللی و داخلی را در این زمینه نادیده گرفت.

مهدی محمودیان، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در توییترش خبر داده که مقامات قضایی به خانواده افکاری اعلام کردند  که صبح امروز (شنبه) نوید افکاری اعدام شده است.

پایگاه خبری میزان وابسته به قوه قضائیه حکومت ایران نیز اعلام کرد که صبح امروز(شنبه) “حکم قصاص نفس یک متهم به قتل   پس از انجام تشریفات قانونی استیذان و با اصرار اولیاء دم و خانواده مقتول به مرحله اجرا گذارده شد”.

حسن یونسی وکیل نوید افکاری نیز در این باره در توییتر نوشت: ‏از دادگستری شیراز به خانواده ‎#نوید_افکاری اطلاع داده اند که حکم صبح امروز اجرا شده است. هنوز ناباورانه امیدواریم که خبر اشتباه باشد.

این خبر در حالی منتشر شد که شماری  از خیرین شهر شیراز قرار بود فردا صبح (یکشنبه) برای گفتگو و جلب رضایت خانواده مقتول با آنها دیدار کنند».

روز گذشته نیز عفو بین‌الملل اعلام کرده بود که نوید افکاری در خطر اعدام قریب‌الوقوع پنهانی است.

حکم اعدام نوید افکاری واکنش بسیاری برانگیخته بود و حالا ممکن است اجرایی شدن این حکم باعث ایجاد محرومیت‌هایی برای ورزش حکومت اسلامی ایران شود.

این نخستین بار نیست که  حکومت اسلامی ایران بدون ادله کافی و تنها بر مبنای اعتراف‌هایی که زیر شکنجه توسط بازجویان گرفته شده است، حکم اعدام صادر می‌شود.

چندی پیش فایل‌هایی صوتی از نوید افکاری منتشر شده بود که در آن‌ها از شکنجه‌ها و اعتراف اجباری سخن گفته بود، و تاکید داشت که بی‌گناه است. او در مراحل دادرسی از داشتن وکیل انتخابی محروم بود

روز گذشته نیزعفو‌ بین‌الملل خواستار مداخله جامعه جهانی برای لغو حکم اعدام نوید افکاری شده بود