وزارت دادگستری آمریکا:یک عضو سپاه پاسداران قصد ترور جان بولتون را داشت

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا امروز(چهارشنبه) اعلام کرد که یک گماشته ایرانی عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به توطئه برای به قتل رساندن جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، متهم شده است.

بر اساس این بیانیه که در پایگاه خبری رسمی این وزارتخانه منتشر شد، متهم مردی ۴۵ ساله به نام «شهرام پورصافی» متولد تهران است که به نام «مهدی رضایی» نیز شناخته می‌شود.

این مامور سپاه، در حال حاضر، از سوی پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) در ارتباط با اتهام‌های مربوط به «مزدوری برای توطئه ارتکاب قتل» تحت تعقیب است.

این بیانیه افزوده که نامبرده به نیابت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجیر کردن اشخاص در ایالات متحده به منظور ارتکاب قتل دست داشته است.

شهرام پورصفی، ۴۵ ساله،متهم به تلاش برای ترتیب دادن ترور بولتون است که احتمالاً در تلافی قتل قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران در ژانویه ۲۰۲۰ بوده است. وزارت دادگستری گفت که ایالات متحده این قتل را در واشنگتن یا مریلند انجام می دهد.

متیو جی. اولسن، دستیار دادستان کل از بخش امنیت ملی وزارت دادگستری، گفت: «وزارت دادگستری وظیفه جدی دارد از شهروندان ما در برابر دولت های متخاصم که به دنبال صدمه زدن یا کشتن آنها هستند، دفاع کند. این اولین بار نیست که ما توطئه‌های ایران را برای انتقام گرفتن از افراد در خاک آمریکا فاش می‌کنیم و به طور خستگی‌ناپذیر برای افشا و مختل کردن هر یک از این تلاش‌ها تلاش خواهیم کرد.»

شهرام پورصافی متهم شده که قصد داشته است «۳۰۰ هزار دلار به افرادی در آمریکا پرداخت کند تا آقای بولتون را در واشینگتن دی سی یا ایالت مریلند به قتل برسانند».