وزارت دفاع آمریکا با انتشار فیلم، اتهامات خود علیه رژیم ایران در مورد نفتکش ها را تقویت کرد

تصویری که ارتش آمریکا منتشر ساخته و نشان می دهد که یک نظامی رژیما یران در حال جدا کردن مین منفجر نشده از بدنه کشتی میباشد

اقدام وزارت دفاع ایالات متحده در انتشار فیلم کوتاهی که از نقش سپاه پاسداران ایران در ایجاد آتش سوزی در دو نفتکش خارجی در آب های خلیج فارس پرده بر می دارد، از دیدگاه برخی تحلیلگران، نشان قاطعیت دولت آمریکا در اثبات نقش خرابکارانه رژیم ایران در رویدادهای منطقه است و ممکن است دو کشور را گام دیگری به سوی یک درگیری کامل نظامی نزدیک کند.

با این همه مقامات ایران و آمریکا گفته اند که قصد جنگ با یکدیگر را ندارند. فرمانده ستاد میانه ارتش آمریکا نیز گفت که

در فیلمی که توسط فرماندهی میانه ارتش آمریکا، موسوم به سِنتکام، تهیه گردیده، دیده می شود که چگونه افراد سپاه پاسداران می کوشند مین منفجر نشده را از بدنه کشتی جدا کرده و با خود ببرند، تا اثر جرمی باقی نماند.

ساعاتی پیش از آن، مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده، با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی ویژه، رشته دلائلی بیان داشت که از دیدگاه وی، ثابت می کند که وقوع خرابکاری در دو نفتکش، توسط عوامل وابسته به حکومت ایران صورت گرفته است. پمپئو برای اثبات این اتهام، به یک رشته قرائن و دلائلی اشاره کرد که نشان دهنده انگیزه رژیم ایران در انجام این گونه خرابکاری ها می باشد.

برخی کشورها و از جمله روسیه ادعا کردند که این قرائن، نمی تواند مسؤولیت مستقیم حکومت ایران در انجام این خرابکاری ها را به اثبات برساند. ولی انتشار فیلم کوتاه، سند قابل اطمینانی از جانب ایالات متحده توصیف می شود که می تواند اتهامات آن کشور را به اثبات برساند.

به درخواست ایالات متحده، شورای امنیت سازمان ملل یک نشست غیرعلنی برای رسیدگی به این موضوع برگزار کرد. به گفته نماینده کویت، همه شرکت کنندگان در این بحث، خرابکاری در کشتی های بازرگانی را محکوم دانستند. کویت رئیس دوره ای شورای امنیت می باشد. این نماینده گفت که سخنرانان همه پانزده کشور عضو شورای امنیت، آسیب رسانی به کشتی های بازرگانی را محکوم می دانند.

همه کشورهای عضو خواهان برپایی یک کمیسیون تحقیق شدند تا حقایق ردیابی شود و حکومت یا سازمانی که مسؤول این فتنه گری بوده مجازات شود.

رژیم ایران هرگونه دخالتی را در حمله به دو نفتکش تکذیب می کند و یادآوری می شود که خود این کشور بود که ۴۴ تن از ملوانان را با اقدام سریع نجات داد و آن ها را به بندر جاسک آورد. سفیر حکومت اسلامی در سازمان ملل هم بیانیه ای در نادرست خواندن اتهامات آمریکایی نسبت به این رژیم انتشار داد. همچنین محمد جواد ظریف طبق معمول، در اظهارات خویش ادعا کرد که این اتهامات به گفته او “بی اساس” را نخست وزیر اسرائیل و مقامات عربستان و امارات عربی به خورد ایالات متحده داده و موجب گمراهی آن کشور شده اند.

بیشترین بخش از گزارش های خبری امروز رادیو پیام اسرائیل به این موضوع اختصاص دارد.

3 دیدگاه‌

  1. با توجه به قطعی بودن حمله سپاه به نفتکش ها، اگر جامعه بین المللی و در راس آن ایالات متحده ، برخورد قاطعی بر علیه رژیم شیطانی ولایت فقیه انجام ندهند، گستاخی آنها فراتر خواهد رفت ، و باید منتظر اقدام تروریستی بیشتری باشیم.

  2. رژیم سفاک و غاصب جمهوری اسلامی در دروغ گفتن و سفسطه کردن نظر ندارد
    پیکر فرسوده و متعفن این رژیم باید به گورستان تاریخ سپرده شود

  3. درود البته که پریزیدنت ترامپ مسئول منافع آمریکا و مردم آمریکا است و نابودی آخوندها به نفع آمریکا و هم مردم ایران است بهترین کار هم این است که ملاهای آدم کش فقیر شوند ونتوانند کشور را اداره کنند ولی وقتی روسیه همسایه نزدیک ایران است کمک می کند ملاهای قدرت طلب تحریم ها را دور بزنند و عراق و ترکیه و اذربایجان و بقیه هم به ملاهای خونخوار کمک می کنند تا تحریم ها را دور بزنند روسیه هم از قِبل شیخ ها پولدار شد و مانند کینه ایها و عقده ایها و شرارت به پا کردن کسب قدرت و جایگاه در دنیا می کند و مثبت نیست آدم کش است در نهایت وقتی آخوندها ضعیف شدند باید حتما از شرشان راحت شد چون خیلی وقت است تاریخ مصرفشان گذشته است کشور ما پر از اعراب شده که در دانشگاه های ایران درس می خوانند ما نمی خواهیم آنها را ببینیم و جلوی چشممان مفت خوری کنند

Comments are closed.