وزارت دفاع آمریکا: مزاحمت قایق های سپاه پاسداران از پنج ماه پیش متوقف شده است

ارتش ایالات متحده از این که قایق های تندرو سپاه پاسداران در آب های خلیج فارس از ایجاد مزاحمت های مداوم علیه ناوگان دریایی آمریکا در آن منطقه دست برداشته اند، ابراز خرسندی کرد.

در یک سال گذشته، قایق های تندرو سپاه پاسداران به ده ها عمل تحریک آمیز علیه رزمناوهای آمریکایی دست زدند، تا آن ها را به رویارویی و جنگ بکشانند. ولی فرماندهان ناوگان آمریکای با شکیبایی، ولی با قاطعیت رفتار کردند و به آشوب کشانده نشدند.

با این همه، ناوهای آمریکایی چندین بار به سوی این قایق ها تیراندازی هوایی کردند که موجب فرار آن ها شد.

مقامات پنتاگون (وزارت دفاع ایالات متحده) گفتند: اکنون پنج ماه است که سپاه پاسداران از به چالش کشیدن رزمناوهای آمریکایی در خلیج فارس  دست برداشته اند.

این عملیات تحریک آمیز سپاه از سه سال پیش آغاز شده بود و فرماندهان این نیرو قصد تحریک و تحقیر ایالات متحده را داشتند و شاید می خواستند یک درگیری محلی نیز به وجود آورند که به هیچ یک از هدف های خود ترسیدند. اکنون پنتاگون اعلام می کند که در پنج ماه اخیر این گونه چالش طلبی ها متوقف شده است.

رئیس ستاد مرکزی فرماندهی ارتش ایالات متحده، ژنرال جوزف ووئل که از خاورمیانه دیدن می کند به خبرنگاران گفت: «شاید علت این توقف آن است که ما شایستگی های خود را به آن ها نشان داده و ثابت کرده ایم که ادامه چنین وضعی قابل تحمل نیست».

2 دیدگاه‌

  1. توقف مزاحمتهای سپاه برای اینست که در ترامپ ایجاد خوشبینی کاذب شود تا از سختگیری در مورد برجام دست بردارد زیرا برجام چاقویی بود که ایران در قلب غرب فروکرد وانرا در موقعیت نابودی و فروپاشی کامل قرار داد و امنیت و ثبات انرا برای همیشه از بین برد. مشکل ایران از همان ابتدا با جنگ حل میشد اما غربیهای ترسو وخسته از جنگهای اول و دوم جهانی سعی بر حل مشکل از طریق تهدیدهای توخالی و مذاکره داشت و با اینکه میدانست عامل حوادث ۱۱ سپتامبر ایران است و میداند ایران سالها قبل به سلاح هسته ای دست یافته اما خودرا به نفهمی میزند!!! و با امثال القاعده و طالبان خودرا سرگرم میکند که نتیجه ان خسارتهای مالی و جانی بوده و خواهد بود

Comments are closed.