وزارت راه ایران: «هنوز ۷۴ درصدی تردد وسایل نقلیه در محورهای برون‌شهری ادامه دارد»

وزارت راه ایران اعلام کرد که با وجود هشدارهای لازم مبنی بر ضرورت پرهیز از سفرهای نوروزی به دلیل خطر گسترش ویروس کرونا در کشور، هنوز ۷۴ درصدی تردد وسایل نقلیه در محورهای برون‌شهری ادامه دارد و تنها توانسته‌اند یک چهارم از حجم این رفت و آمدها بکاهند.

در شبکه های اجتماعی نوشته اند که  این نشان بی اعتنایی مردم و عدم توانایی حکومت در کنترل این بیماری در ایران است.

مسئولان استان فارس در نامه‌ای به روحانی نوشته‌اند: «لطفا سفر به استان فارس را محدود کنید، پیش از آنکه به قم دیگری تبدیل شود».

گفته شده است که امام جمعه شیراز، تولیت حرم شاهچراغ، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه فارس و نمایندگان منتخب مردم شیراز، در نامه‌ای به رئیس جمهوری نوشته اند “چرا وی بی تفاوت در کنار این وقایع می گذرد و توجه ای به امار مبتلایان و قربانیان نمی کند. باید از ورود مسافران به شیراز خودداری شود”.

از سویی دیگر، به دنبال گسترش کرونا در ایران و بیم مردم از مبتلا شدن به این بیماری، بازارهای کیش و قشم  بالاخره تعطیل شدند. شورای سلامت کیش اعلام کرد: «تمامی مراکز تجاری این جزیره، به مدت ۱۰ روز تعطیل است».

هم چنین تمام واحدهای صنفی غیرضروری در آذربایجان غربی و شرقی نیز تعطیل شدند. همزمان، بازارهای استان بوشهر و همه صنوف قم نیز تا ۱۵ فروردین‌ماه به حالت تعطیل درآمدند.