وزیران حزب لیکود گفتند که افشاگری مسؤولیت اسرائیل در حمله به سپاه قدس در سوریه، موجب تقویت موقعیت اسرائیل می شود

نخست وزیر بنیامین نتانیاهو در واکنش به گزارش رسمی خبرگزاری دولتی سوریه که از وارد آمدن “آسیب جزیی” به آن مکان گزارش داده بود

یک روز پس از انجام یک رشته بمباران های اسرائیلی علیه مواضع سپاه پاسداران ایران در سوریه، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و وزیر دفاع گفت که هیچ کشوری نمی تواند در برابر رفتارهای دشمنی که او را به نابودی تهدید می کند ساکت بنشیند.

این سخنان نتانیاهو پس از آن بود که سپیده دم روز گذشته، جنگنده های اسرائیلی مواضع سپاه قدس در سوریه را دوباره مورد حمله قرار دادند. آگاهان نظامی گفتند که این، یکی از بزرگترین حملات هوایی اسرائیل علیه مواضع نظامی رژیم اسلامی ایران در خاک سوریه بوده است.

منابع اطلاعاتی اسرائیلی فاش ساختند که ساعتی پیش از این حمله اسرائیلی، به افراد سپاه قدس در سوریه دستور داده شده بود همه مواضع را ترک گویند.

رژیم ایران روز یکشنبه (پریروز) در واکنش  به حمله جنگنده های اسرائیلی به مواضع خود در حوالی فرودگاه بین المللی دمشق، یک موشک زمین به زمین به سوی خاک اسرائیل شلیک کردند که سیستم ضد موشکی گنبد آهنین آن را در هوا شکار کرد و نتوانست وارد خاک اسرائیل شود.

در دمشق گفته شد که هدف این موشک، اصابت به داخل اسرائیل در بلندی های گولان، در نقطه ای بوده که اعراب آن را جبل الشیخ می نامند و نام باستانی آن کوه حرمون است. این کوه محل اسکی بازی روزانه هزاران نفر اسرائیلی و گردشگران خارجی است که اگر موشک در آن جا منفجر میشد، ممکن بود موجب تلفات سنگین شود.

حکومت ایران مسؤولیت پرتاب این موشک را به عهده نگرفت و ادعا کرد که موشک، متعلق به ارتش سوریه بوده است و این در حالی که سخنگوی ارتش اسرائیل روز گذشته (دوشنبه) ابراز اطمینان کرده بود که موشک توسط سپاه قدس شلیک شده است.

نخست وزیر بنیامین نتانیاهو در واکنش به گزارش رسمی خبرگزاری دولتی سوریه که از وارد آمدن “آسیب جزیی” به آن مکان گزارش داده بود، از جمله گفت “ما فرودگاه را برایشان روفت و روب کردیم”. این سخنان با واکنش انتقاد آمیز شدید احزاب اپوزیسیون اسرائیل روبرو گردید

که نتانیاهو را متهم ساختند خودستایی می کند و امنیت اسرائیل را به خطر می اندازد و به انتخابات پارلمانی چشم دوخته است.