وزیران خارجه آلمان و فرانسه، در مورد خطرات بروز جنگ در خلیج فارس به مشورت پرداختند

 

هایکو ماس، در دیدار با ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه، در جمع خبرنگاران گفت:  خطر جنگ در خلیج فارس جدی است ، ما باید هر کاری که می‌توانیم انجام دهیم تا از خطر جنگ جلوگیری شود

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان درباره  تشدید تنش‌ و خطر جنگ در خلیج فارس هشدار داده و گفت:  « خطر جنگ در خلیج‌فارس منتفی نیست .» او از کشورهای درگیر خواستار شد شکیبایی نشان دهند و به اقدامی دست نزنند که به طور ناگهانی آتش جنگ را شعله ور سازد.

هایکو ماس، در نشست مشترک با شورای وزیران فرانسه درباره ایران که در پاریس، برگزار شد گفت: «خطر جنگ در خلیج فارس منتفی نیست. و تنش در منطقه هر لحظه بیشتر می شود وما باید هر کاری را که می‌توانیم انجام دهیم تا تنش‌ها در منطقه به این سطح نرسد».

هایکو ماس، در دیدار با ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه، در جمع خبرنگاران گفت:  خطر جنگ در خلیج فارس جدی است ، ما باید هر کاری که می‌توانیم انجام دهیم تا از خطر جنگ جلوگیری شود.

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه، نیز در این دیدار گفت: «ما بر این نظریم که اظهارات مقام‌های ایران مبنی بر تجدیدنظر در پایبندی خود به توافق هسته‌ای، نگران کننده است. ما معتقدیم این کار به نفع ایران نیست»

کشورهای آلمان، فرانسه و بریتانیا سه کشور امضاکننده برجام خواهان حفظ برجام هستند و از ایران خواسته‌اند علیرغم خروج دولت ترامپ از برجام، از این توافق خارج نشود.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی پیشتر اعلام کرد که مهلت دوماهه ایران به طرف‌های باقیمانده در برجام قابل تمدید نیست و ایران پس از “مرحله دوم” اقدام‌های خود را آغاز خواهد کرد.

منظور از”مرحله دوم” در واقع کاهش تدریجی تعهدات ایران به برجام است.