وزیران کابینه محدود امنیتی اسرائیل، از رخنه یابی هکرهای ایرانی به شبکه آب ابراز شگفتی کردند

برخی مقامات امور امنیتی اسرائیل می گویند که از خبر حمله سایبری هکرهای رژیم ایران علیه شبکه آبرسانی اسرائیل شگفت زده شده اند. وزیران کابینه محدود امنیتی – سیاسی اسرائیل نیز گفتند که چنین کاری نکوهیده و ناهنجاری است و هیچ کشوری نباید علیه یک کشور دیگر به چنین اقداماتی دست بزند.

در گزارش پیشین گفته شده بود که حدود سه هفته پیش، هکرهای ایرانی با استفاده از سرورهایی که مرکز آن ها در ایالات متحده قرار دارد، توانستند وارد شبکه کامپیوتری سازمان آب و فاضلاب اسرائیل شوند و اختلالات جزیی ایجاد کنند.

آگاهان گفتند که این حملات سایبری مرتبا ادامه دارد و نهادهای بسیار متعددی را هدف می گیرد و ممکن است قصد مستقیم هکرهای ایرانی، اختلال در شبکه آبرسانی اسرائیل نبوده است.

روزنامه جروزالم پست نوشت که بحث درباره این حمله سایبری، در جلسه هفته پیش کابینه محدود امنیتی – سیاسی اسرائیل مورد بحث و بررسی قرار گرفته و همه وزیران گفته اند که این امری است که نباید رخ میداد و اکنون نباید تکرار شود.

در گزارش پیشین آمده بود که هکرهای ایرانی، از آن جایی که نمی توانند مستقیما از ایران وارد تاسیسات سایبری اسرائیل شوند، و همچنین برای آن که هویت خود را پنهان کنند، از طریق یک سرور در ایالات متحده به تاسیسات سایبری در اسرائیل وارد شدند و از آن جا به شبکه آبرسانی اسرائیل رخنه کردند.

مقامات می گویند که نهادهای مختلف اسرائیل تقریبا همه روزه در معرض حملات سایبری قرار دارند که اکثر آن ها با شکست روبرو می شود.

آن ها می گویند که از هر مورد رخنه یابی، باید درس عبرت گرفت و ترتیبی داد که تکرار نشود.