وزیر ارتباطات  می گوید که رژیم  بزودی فضانورد ایرانی به فضا می فرستد

 

آذری جهرمی افزود: در همین حال، تا سال ۱۴۰۴ ماهواره ایرانی عملیاتی با دقت تصویربرداری یک متر در مدار زمین قرار خواهیم داد

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات حکومت ایران  از برنامه رژیم برای فرستادن یک فضانورد ایرانی خبر داد و گفت که این کار با همکاری سایر کشورها انجام خواهد شد، ولی به نام آن ها اشاره ای نکرد.

او گفت: با همکاری سایر کشورها، فضانورد ایرانی به فضا می‌فرستیم و این نوع تفکر و نگاه به صنعت فضایی ایران، حسادت آمریکا را برمی‌انگیزد.

آذری جهرمی افزود: در همین حال، تا سال ۱۴۰۴ ماهواره ایرانی عملیاتی با دقت تصویربرداری یک متر در مدار زمین قرار خواهیم داد.

وزیر ارتباطات  حکومت ایران گفت: اگر چه ایران سه مجموعه فضایی ایران توسط ایالات متحده آمریکا تحریم شده اما  دانشمندان ایرانی پشت درِ تحریم‌های آمریکا نمی‌ایستند.

ایالات متحده آمریکا ۳ روز پیش  تحریم‌های جدیدی را علیه موسسه تحقیقات هوافضا، آژانس فضایی و مرکز تحقیقات فضایی ایران اعمال کرد.

رژیم ایران اکنون چند سال است که می گوید قصد دارد ماهواره هایی را در مدار کره زمین قرار دهد. ولی مقامات اطلاعاتی غربی می گویند که این ادعا، پوششی برای تولید موشک های قاره پیما می باشد. رژیم اعلام کرده که ساخت سه ماهواره برای قرار دادن دور کره زمین مراحل پایانی خود را می گذراند. آزمایش های پیشین رژیم در این زمینه، با شکست روبرو شد.

یک دیدگاه

Comments are closed.