وزیر ارشد اسرائیلی: احتمال درگیری جنگی بین ایران با آمریکا و عربستان، بالاست

دکتر یووال اشتاینیتس، وزیر پیشین سیاست‌های راهبردی اسرائیل و وزیر انرژی

یکی از وزیران بسیار آگاه دولت اسرائیل، دکتر یووال اشتاینیتس گفت که او بر این باور است احتمال درگیری جنگی با رژیم ایران با آمریکا یا عربستان بسیار بالاست، و این در حالی است که اسرائیل می کوشد از رویارویی مستقیم با رژیم ایران و نیروهای تحت فرماندهی آن دور باشد.

دکتر اشتاینیتس که در گذشته وزیر سیاست های راهبردی اسرائیل و مسؤول پرونده ایران بود، در یک مصاحبه رادیویی گفت که رژیم ایران همچنان به توطئه گری و بسیج نیروهای نیابتی ادامه می دهد و اگر چنین وضعی ادامه یابد، خطر یک درگیری مستقیم نظامی افزایش می یابد.

وزیر انرژی اسرائیل، این ارزیابی را برای توجیه این استدلال خود به میان آورد که برپایی هرچه زودتر دولت آینده اسرائیل، یک ضرورت بزرگ امنیتی می باشد. او گفت که باید یک دولت قوی و ثابت برپا شود تا بتواند با مشکلات موجود دست و پنجه نرم کند.

بنیامین نتانیاهو نیز در سخنان پریروز خود در مورد ضرورت برپایی دولت وحدت ملی گفته بود که رژیم ایران به موشک دقیق و نقطه زن مجهز شده و شماری از آن ها را در اختیار حزب الله لبنان و گروه های دیگر قرار داده و اسرائیل باید برای رویارویی با آن مبالغ کلانی اختصاص دهد که این امر مستلزم یک رشته تغییرات بودجه‌ای می باشد که برپایی دولت وحدت ملی را ایجاب می کند.

اشتاینیتس در این مصاحبه رادیویی در مورد خطیر بودن اوضاع، از جمله گفت: «ما در انتظار آن هستیم که با وضعیت کنونی ایران، یک انفجار بزرگ رخ دهد.»

او گفت که منظورش از احتمال وقوع یک درگیری نظامی، جنگ بین رژیم ایران با ایالات متحده و عربستان سعودی و دیگران است که در شرایط کنونی، یک احتمال کاملا ملموس به نظر می آید.

یک دیدگاه

  1. اسرائیل مطمئن باشد اگر جنگی در منطقه شروع شود شعله های آن تا تل اویو زبانه خواهد کشید و اسرائیل را خواهد سوزاند

Comments are closed.