وزیر اسرائیلی: اگر اسد به ایران امکان حمله دهد، خودش نابود میشود

در رابطه با افشاگری در مورد این که سپاه پاسداران قصد حمله موشکی به اسرائیل را دارد تا حملات اسرائیل به قرارگاه های نظامی حکومت ایران در سوریه را تلافی کند، یک وزیر ارشد کابینه اسرائیل هشدار داد که اگر پرزیدنت بشار اسد امکان چنین حمله ای را بدهد، اسرائیل او را در کرسی ریاست جمهوری باقی نخواهد گذاشت.

دکتر یوال اشتاینیتس وزیر انرژی که در گذشته وزیر سیاست های راهبردی بوده به خبرنگاران گفت که اگر پرزیدنت اسد همچنان به رژیم ایران امکان دهد که در خاک سوریه استقرار دائم یابد و امنیت اسرائیل را به خطر اندازد، اسرائیل او را نابود خواهد ساخت.

این هشدار در حالی بیان می شود که نتانیاهو در روزهای اخیر از وزیران کابینه خود درخواست کرده بود، از سخن گفتن درباره آینده سوریه و نقش حکومت ایران خودداری ورزند.

دکتر اشتاینیتس که عضو کابینه محدودِ نظامی – سیاسی نیز می باشد گفت که پرزیدنت اسد، حمایت از حکومت ایران را در تحکیم نفوذ خود در سوریه متوقف نسازد، و امنیت اسرائیل را به صورت جدی به خطر اندازد، خود او نابود خواهد شد.

این وزیر کابینه گفت: بشار اسد باید بداند که با ادامه این روش، عاقبت خوشی نخواهد داشت.

این وزیر ارشد کابینه گفت: اسرائیل به هیچ وجه مایل به جنگ با رژیم ایران و یا هر کشور دیگری نیست، ولی به سپاه پاسداران امکان نخواهد داد برای همیشه در سوریه بماند.

همزمان گزار رسید که شش یا هفت تن از افسران ارشد ارتش سوریه که مسئول ساقط کردن یک هواپیمای جنگی اف – ۱۶ ارتش اسرائیل در ماه گذشته بودند، در جریان یک انفجار اسرار آمیزی در خودرویی که در آن بوده اند، به هلاکت رسیده اند، هنوز از چگونگی این ماجرا اطلاعات دقیقی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری‌ها، همه‌ی افسران سوری که در جریان انفجار یک خودرو نظامی کشته شدند، از امیران نیروی هوایی سوریه و از متصدیان دفاع ضد هوایی آن کشور بوده اند. رسانه های سوریه انفجار خودرو را گزارش کردند ولی به هویت کشته شدگان اشاره‌ای نداشتند.

در برخی شبکه های اجتماعی سوری آمده است که این خودرو بمب گذاری شده بود و از طریق فرمان از راه دور منفجر گردید و سوء قصدکنندگان مطمئن شدند که همه سرنشیان این خودرو به هلاکت رسیده اند.

هنوز معلوم نیست که واقعا این رویداد اسرار آمیز به سقوط هواپیمای جنگی اسرائیل چه ارتباطی داشته است.