وزیر اسرائیلی: غول سپاه پاسداران را در بطری کرده، می فرستیم به آنجایی که آمد

وزیر مسکن یوآو گالانت، در دورانی که فرمانده سپاه جنوب در ارتش اسرائیل بود، میخواهد سپاه پاسداران را توی بطری به ایران بازگرداند

یک سازمان اپوزیسیون سوریه که معمولا منابع اطلاعاتی موثقی دارد، می گوید که در حمله هوایی سپیده دم روز پنجشنبه اسرائیل علیه مواضع و قرارگاه های سپاه قدس در سوریه ۲۷ تن کشته شده است که یازده نفر آن ها افراد سپاه قدس و شش سرباز سوری بودند و بقیه جنگجویان غیر ایرانی و غیر سوریه که احتمالا تحت فرمان رژیم ایران قرار دارند.

این آمار توسط سازمان حقوق بشر سوریه که رویدادهای آن کشور را از نزدیک رصد می کند، انتشار یافت.

با آن که سه روز از وقوع این حمله می گذرد، حکومت اسلامی ایران تا کنون کوچکترین اشاره ای نکرده که مواضع مورد حمله، ارتباطی با سپاه پاسداران ایران داشته است.

ارزیابی آن است که اگر به این واقعیت اعتراف کنند، شکست خود در رویارویی با اسرائیل را تایید خواهند کرد و مردم ایران درخواهد یافت که تا چه حد تهدیدهای آنان علیه اسرائیل توخالی بوده است.

همین نادیده گرفتن حملات اسرائیل و تلفات سپاه پاسداران، در جریان حمله ده روز پیش اسرائیل به انبار موشک های رژیم که آماده پرتاب از خاک سوریه به سوی اسرائیل بود، رخ داد و رژیم ایران تا کنون کوچکترین ارتباطی را با این ماجرا تکذیب می کند و حتی ادعا دارد که حمله ای صورت نگرفته است و این در حالی که شدت انفجار مواد تخریبی موشک های رژیم ایران آنقدر شدید بود که موجب زمین لرزه خفیف در منطقه گردید.

وزیر دفاع اسرائیل گفت که امیدوار است سپاه پاسداران و نیروهای قدس، این پیام اسرائیل را به خوبی درک کرده و دریافته اند که اسرائیل چگونه قادر است از امنیت خود دفاع کند.

انفجارها در حومه دمشق در سپیده دم پریروز (پنجشنبه)

حسن روحانی در آخرین سخنان خود ادعا کرده و گفته بود که رژیم ایران قصد ایجاد آشوب و بحران ندارد. آویگدور لیبرمن در پاسخ به این اظهارات، ابراز امیدواری کرد که رژیم ایران درک کرده باشد که چه واکنشی از جانب اسرائیل در انتظارش می باشد، و در آینده از این توطئه چینی دست بردارد.

در اورشلیم، یک وزیر ارشد کابینه به نام تسخی هنگبی، امروز (شنبه) به خبرنگاران گفت که ارزیابی می شود حکومت ایران ضرب شصت اسرائیل را چشیده و در آینده قابل پیش بینی قصد ندارد با این کشور در افتد.

در ارزیابی های پیشین گفته شده بود که حکومت ایران پس از آن که دریافته است که از خاک سوریه قادر به تعرض علیه اسرائیل نیست، و به موازات آن، حزب الله لبنان نیز صلاح خود نمی داند با اسرائیل وارد نبرد موشکی شود، ممکن است رژیم ایران با کمک حزب الله لبنان به عملیات تروریستی در جهان، علیه مراکز اسرائیلی و یا یهودی روی آورد.

یک مقام ارشد دیگر اسرائیل ژنرال ذخیره یوآو گالانت نیز امروز (شنبه) ارزیابی کرد که به زیرساخت عملیاتی سپاه قدس در سوریه آسیب جدی وارد آمده است. آگاهان گفتند که دو هدف اصلی حملات هوایی اسرائیل، نابود کردن سامانه های دفاع ضد هوایی رژیم ایرن و همچنین مواضع رصد نظامی بوده است. ژنرال گالانت عضو کابینه محدود امنیتی – سیاسی دولت و در گذشته رئیس ستاد ارتش بوده است.

آگاهان نظامی گفتند که سامانه های ضد هوایی بمباران شدۀ سپاه پاسداران در سوریه، دارای برد عملیاتی ۱۱۰ کیلومتر بودند و می توانستند یک مزاحمت جدی برای نیروی هوایی اسرائیل در حریم هوایی سوریه ایجاد کنند.

برخی تحلیلگران نظامی می گویند که حمله هوایی اسرائیل، بزرگترین سرشکستگی برای قاسم سلیمانی بوده که در ماه های اخیر تلاش شده بود او قهرمان جنگ های منطقه ای معرفی شود – امری که واقعیت ندارد.

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران، امروز از معرفی چهار سیستم جدید ضد هوایی خبر داد که هنوز نمی توان قضاوت کرد تا چه حد ممکن است کاربرد داشته باشد

یکی از پادگان هایی که مورد حمله نیروی هوایی اسرائیل قرار گرفت

ژنرال دخیر یوآو گالانت امروز گفت  که به دنبال حمله راکتی سپاه پاسداران از خاک سوریه علیه مواضع مرزی اسرائیل، فرصت لازم به دست آمد که ارتش اسرائیل بر حسب برنامه های از پیش تنظیم شده خود، بتواند سپاه پاسداران را در سوریه تار و مار کند و نشان دهد که اسرائیل مصمم است نگذارد سپاه قدس و یا هر نوع نیروی نظامی دیگر رژیم ایران در سوریه ریشه بدواند.

ژنرال گالانت گفت: «ما غولی را که سپاه پاسداران و سپاه قدس نامیده می شود، دوباره به بطری باز خواهیم گرداند و نیروهای نظامی وابسته به حکومت ایران در سوریه را از همان راهی که آمده بودند، باز خواهیم گردانید». او گفت: «تا هنگامی که آهن همچنان گرم است، باید پتک را مرتبا بر سر آن وارد آورد و اسرائیل باید از فرصت به دست آمده، برای اخراج کامل سپاه قدس از سوریه اقدام کند».

آویگدور لیبرمن وزیر دفاع، موضع بسیار ملایمتری عرضه کرد و گفت که او از سخنان حسن روحانی استقبال می کند که گفت رژیم ایران قصد بحرانی کردن منطقه را ندارد. حسن روحانی این سخنان را در گفتگوی تلفنی با خانم آنگلا مرکل صدراعظم آلمان بیان کرده بود.

آگاهان می گویند لیبرمن عمدا یا سهوا، این واقعیت را نادیده گرفت که سیاست خارجی و تصمیمات جنگی توسط رهبر رژیم و سپاه پاسداران تعیین می شود و رئیس جمهوری کوچکترین دخالتی در آن ندارد.

همچنین وزیر دیگر کابینه، تسخی هنگبی نیز لحن آرامی در پیش گرفت و گفت که رژیم ایران به خوبی هضم کرده است که متحمل چه ضرباتی گردیده و گرچه برخی مقامات رژیم به تهدیدهای لفظی ادامه می دهند، ولی تصور نمی رود که دوباره بخواهند علیه اسرائیل به ماجراجویی بیشتری از خاک سوریه دست بزنند.

 

7 دیدگاه‌

  1. روباه بنفش مامور است با یکی به میخ، و یکی به نعل جّو را آرام کند. حاج قایم هم اجازه سرخود نیست،اوامر رهبر را اجرا می کند .کجایی آقای بهنود ؟آریو برزنت را کشتند.

  2. با عرض سلام
    با اینکه از کشته شدن نیروهای ایرانی ناراحتم و همچنین از اینکه این دو کشور با هم درگیر شدن اما باید بگم که دشمنی با اسراییل اشتباه است چون هر دو کشور دارای تاریخی کهن و غنی هستند و هرگز در طول تاریخ با هم درگیر نشدن و ملت ایران همیشه به ملت یهود در برهه های حساس یاری و کمک رسوندن…و همچینن اسراییل به ملت ایران در خیلی مواقع کمک کرده…برای مثال در جنگ ایران و عراق این اسراییل بود که به ایران سلاح میفروخت.
    به امید روزی که این دشمنی بی پایه و اساس تموم بشه و دو ملت مثل گذشته با هم در نهایت دوستی زندگی کنن…با تشکر

  3. با سخنان وزیر ترسی و ژنرال گالانت موافقم. البته با بخش پس فرستادن به ایران مخالف هستم. سرشان را همانجا گرم نگاه دارید تا مردم ایران این رژیم جنایتکار غیر ایرانی آخوندی را سرنگون کنند.به امید آزادی ایران زمین و بازگشایی سفارت خانه ایران در اورشلیم و سفارت خانه اسرائیل در ساختمان قبلی آن در خیابان کاخ در تهران.

  4. با سلام . به نظر میرسد این رژیم صهیونیستی هست که دائما ایران را تهدید می‌کند و برای جهان اسلام و بشریت خطرناک هست. خاورمیانه منطقه سبز ایران هست نه آمریکا که از آن سر دنیا آمده و در امور کشورها دخالت میکند و به سبب آن اسرائیل گردن کلفت شده است..اسرائیل هنوز با تهدید جدی ایران روبرو نشده و باید خیلی مراقب خودش باشه تا کار دست خودش نده.

Comments are closed.