وزیر اسرائیلی گفت: «اسرائیل تنها کشوری است که ایرانیان را می کشد» و با انتقاد شدید ایرانیان روبرو شد

صخی هنگبی سیاستمدار اسرائیلی که همیشه خواهان شدت عمل علیه رژیم ایران بوده است

سخنان یک وزیر ارشد کابینه اسرائیل درباره کشتن افراد نیروی قدس که در سوریه مستقر هستند، در شماری از شبکه های اجتماعی فارسی زبان مورد انتقاد و گله قرار گرفت، زیرا از شیوه سخن گفتن آقای صخی هنگبی وزیر همکاری های منطقه ای در کابینه نتانیاهو، ظاهرا چنین تداعی می شود که او از “کشتن ایرانیان” سخن گفته و این در حالی که مقصود او افراد سپاه پاسداران و نیروهای وابسته به آن در سوریه است که بخشی از “ایرانیان” و یا ملت ایران به شمار نمی آیند.

صخی هنگبی در مصاحبه ای که یک رادیوی عبری زبان اسرائیل با او به عمل آورد، در رابطه به ادامه تعرضات رژیم ایران و همچنین جنگ کشتی ها که در خلیج فارس جریان دارد و هر روز شدیدتر می شود، گفت که اسرائیل از یک سو از این رویدادها نگران است و از سوی دیگر خود را برای رویارویی با هرگونه حادثه ای آماده کرده است.

این وزیر اسرائیلی، در بخش دیگری از این مصاحبه رادیویی، از کوتاه آمدن دولت های اروپای غربی در برابر رژیم ایران و گستاخی های آن سخت گله کرد و این ارزیابی را عرض کرد که اگر اروپائیان امروز نتوانند رژیم ایران را مهار کنند، فردا ممکن است دیر باشد.

صخی هنگبی در ادامه سخنان خود همچنین گله کرد که اصولا دنیا به صورت قاطع در برابر رژیم ایران نیم ایستد، و در این بخش از سخنان خود گفت: «در حال حاضر، تنها کشوری که در برابر رژیم ایران ایستاده و ایرانیان را می کشد، اسرائیل است». او در این سخنان به حضور نظامی سپاه پاسداران در سوریه اشاره کرده بود.

ایرانیان در واکنش های گله آمیز خود در شبکه های اجتماعی نوشتند که کشتن ایرانیان کار بدی است و بهتر بود وزیر اسرائیلی روشن می ساخت که افراد سپاه پاسداران و نیروهای مزدوری چون فاطمیون و زینبیون و حشد الشعبی و دیگران، بخشی از ملت ایران محسوب نمی شوند و کسانی که در سوریه در جریان حملات هوایی ارتش اسرائیل از پای در می آیند، این گونه نیروها هستند که با ملت واقعی اسرائیل هیچگونه ارتباطی ندارند، بلکه علیه مصالح ملی ایران و ایرانیان رفتار می کنند.

صخی هنگبی که یکی از سیاستمداران کهنه کار اسرائیلی است، در بسیاری از مصاحبه های خود از فرهنگ ایرانی تجلیل کرده و ایرانیان را ستوده و به تمدن ایرانی احترام گذاشته است.

منشه امیر در این رابطه می گوید که وی در همه دیدارها و جلسات مشورتی که با بلندپایگان سیاسی اسرائیل داشته، تذکر داده که به کار بردن واژه “ایران” و یا “ایرانیان” در مورد رفتارهای حکومت ایران نادرست است و همیشه سیاستمداران در سخنان خویش باید حساب مردم ایران را از رژیم کنونی جدا کنند.

به دنبال این تذکرات بود که بنیامین نتانیاهو در یک سال و نیم اخیر در این مورد توجه بیشتری نشان می دهد و حتی در پیام ویژه ای تاکید کرده بود که حساب ملت خوب ایران را از حساب رژیم کاملا جدا می داند. ولی خود او نیز هنوز در برخی موارد، از رفتارهای خودسرانه حکومت اسلامی با واژه “ایران” و یا “ایرانی ها” استفاده می کند که کاملا نکوهش می شود و مورد قبول هیچ ایرانی و یا هیچکسی که به دوستی بین دو ملت ایران و اسرائیل احترام می گذارد، نیست.

هنگامی که وزیر اسرائیلی در مصاحبه ای گفت که “اسرائیلی تنها کشوری است که ایرانیان را می کشد”، بهتر بود منظور خود را با واژه های مناسب تری بیان می کرد.

10 دیدگاه‌

 1. اسرائیل میتواند پیام آور دوستی و مودت با ایرانیان باشد. چرا باید ایرانیان بدست اسرائیلیان کشته شوند؟ این سخنان وزیر اسرائیلی قطعا در راستای منافع دو کشور ایران و اسرائیل نیست.

  ما ایرانیان مورد غضب بسیاری از مردمان و شرکتها هستیم.
  محصولات نا مرغوب غذایی و داروئی و شیمیایی و صنعتی , اعم از وارداتی و تولید داخل , مثل محصولات ایران خودرو و سایپا , از بزرگترین عاملین کشتار ایرانیان هستند.

  مدیریت فله ای و فشل و بی مسئولیت داخلی , بسیاری از ایرانیان را در دام بیماریها و حوادث مختلف قرار داده و باعث مرگ ایشان میشود.

  امید داریم تا خردمندی و هوش برتر توام با انسانیت و بشر دوستی بتواند آینده روشنی را مقابل دو کشور ایران و اسرائیل قرار دهد. هر دو کشور نباید در دام دشمنان مشترک گرفتار شوند.

 2. چرا اسرائیلی های امروز به نقش تاریخی ایران برای نجات قوم یهود و فراهم کردن آزادی زندگی و دینید در گذشته های دور اینهمه بی توجه هستند ؟
  شکل حکومت امروز ایران برآمده از تفکریست که از جزیره العرب برخاسته و اهالی جزیره هم خویشاوندان قوم یهودند .وگرنه ایرانیان که زرتشتی بودند باصفاترین انسانهای روی زمینند .

 3. مقامات اسرائیل باید مراقب طرز صحبت و ادای جملات نسبت به ایرانیان را بکنند. درست است که مردم با رژیم فعلی ایران مشکل دارند و در انتظار سرنگونی این حکومت هستند، اما این طرز گفتارها میتواند احساسات ناسیونالیستی مردم را علیه اسرائیل یکپارچه کند. لطفا مقامات اسرائیلی مراقب طرز گفتارشون در باره مردم ایران باشند. این آقای وزیر بجای این جمله سخیفانه میتوانستند بگویند”اسرائیل تنها کسی است که مزدوران رژیم را میکشد”

 4. استفاده از واژه ایرانیها را کشتیم بجز ناامیدی در دل آن دسته از مردم ایران که خود را نزدیک و دوست اسراییل میدانندچیزی خوب از آن حاصل نمیشود.
  خواهش میکنم این جمله را تصحیح بفرمایید.شاید باور نکنید که هر بار به صفوف پاسداران و شبه نظامیان حزب الله در سوریه حمله میکنید ما خود را در صف و کنار شما میدانیم. البته هیچکس از مرگ کسی خوشنود نمی شود ولیکن این گروه ضد مردمی همان داعش از جنس شیعه است. بایستی که ریشه آنان را در نطفه خشکاند. نیروی قدس و سپاه پاسداران فرزند ناخلف این رژیم فاسد و فاسق در ایران است که دامنه پیشبرد هلال شیعی را در سر بیمارش می پروراند.

 5. رژیم ایران از خوب بودن غرب داره سوء استفاده میکنه اگه جنگ جهانی دوم این رژیم آخوندی شکل میگرفت کشورهای غربی ظرف مدت کوتاهی با خاک ایران را یکسانشون میکرد و الان هم پول نفته که باهاش تجهیزات نظامی آماده کرده همش تهدید میکنه و هار شده

 6. بله خوب بهتر است که سران کشورهای دیگر درمورد لفظ کلمه کشور ایران کمی رعایت بیشتری نمایند تا مورد تهاجم قرار نگیرند. مثلاً بگویند که (رژیم ایران ) ویا ( حکومت ایران) ونه( ایران) که منظورشان همان حکومت جعلی وفاسد وپلید ملایان دزد فعلی درکشور ایران میباشد. همچنین کسانی که درحمله های تروریستی علیه بشریت ویا یهودیان ویا آمریکایها و… درسایر کشورها وارعمل شده اند را ملت ایران خطاب نکنند بلکه بگویند نیروهای متخاصم سپاه ویا سپاه قدس حکومت /رژیم ایران ….که خوانندگان وشنوندگان دچارسوء تفاهم نشوند.

 7. رژیم جبار جنایتکار جمهور اسلام برگرفته شده از ایدولوژی ارتجاعی اسلام و در تلفیق با ارتجاع کمونیستی است. سپاه جنایتکار پاسدار و آخوندها هیچ نسبتی با ایران و ایرانی ندارند الا اینکه دشمن ایران و مردمان ایران هستند. ایرانیان اصیل هرگز مسلمان نبوده اند بلکه قرن‌ها در برابر هجوم اعراب از خود دفاع کرده اند.
  سیاستمداران اسرائیلی باید به روشنی حساب جنایتکاران پاسدار و آخوندها را از ملت ایران جدا کنند و هرگز از چنین واژگان کینه توزانه ای علیه ایران و ایرانی استفاده نکنند چرا که تنها دوست و متحد استراتژیک اسراییل در منطقه ایران است.
  به امید نابودی ارتجاع سرخ و سیاه مافیایی و گشایش سفارتخانه های اسراییل و ایران در پایتخت های دو کشور دوست.

 8. این از اون حرفهای نابجا و احمقانه بود که واقعا نباید زده میشد. سخن گفتن آداب و حرمتی داره. این سخنان اصلا برای آینده خوب نیست.

Comments are closed.