وزیر اطلاعات دولت احمدی نژاد: «رفسنجانی با گزارش من، برای حفظ نظام رد صلاحیت شد»؛ شورای نگهبان این ادعا را رد کرد 

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان با تکذیب سخنان مصلحی ، که گفته بود هاشمی  رفسنجانی با گزارش من برای حفظ نظام ، رد صلاحیت شد، گفت: « مصلحی هرگز چنین مطلبی را در جلسه شورا بیان نکرد و نسبت به دیگر مطالب کلی ایشان نیز به شدت اعتراض شد و اعضا آنرا قبول نداشتند.»

آخوند حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات دولت احمدی‌نژاد، روز گذشته (یکشنبه )  در یک گفت‌وگوی تلویزیونی تاکید کرد که شورای نگهبان با استناد به گزارش حضوری او بود که اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ رد صلاحیت شد.

مصلحی  یادآور شد: «من در دوران وزارتم در مورد یکی از شخصیت‌هایی که جایگاه قابل‌توجهی هم داشت (هاشمی رفسنجانی) بررسی‌هایی انجام دادم. کف خیابان نشان می‌داد این آقا اگر بیاید، رای می‌آورد.»

کدخدایی در سال ۹۴ در مصاحبه‌ای با روزنامه ایران، گفته بودند که «بهتر بود در جلسه شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت هاشمی رفسنجانی از حیدر مصلحی دعوت نمی‌کردیم تا این شبهه‌ها ایجاد نشود.»

این عضو و سخنگوی شورای نگهبان درباره دلایل رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی، گفت: «بحث شورای نگهبان بحث شخصی نیست بلکه بحث معیارهایی است که در قوانین و مقررات داریم» و هاشمی رفسنجانی «رای کافی را نیاورد» رد صلاحیت او «از سر حب و بغض نبوده است.»

حیدر مصلحی که از سوی احمدی‌نژاد از وزارت اطلاعات برکنار و با اصرار رهبر جمهوری اسلامی به وزارت بازگشت پس از مدتی کوتاه باعث نزاع بی‌سابقه‌ای میان دولت و رهبر شد و در نهایت منجر به قهر و خانه‌نشینی ده روزه احمدی‌نژاد گردید.

او در ادامه تاکید کرد:  «در بررسی‌هایم تایید صلاحیت و رد صلاحیت آن فرد (هاشمی رفسنجانی) و هزینه فایده هر کدام از آن‌ها را مشخص کردم. بعد جمع‌بندی کردم و این جمع‌بندی را به دستگاه‌هایی که باید، ارائه کردم و در نهایت شورای نگهبان از من دعوت کرد بیایم و این هزینه فایده را توضیح دهم که رفتم و در دو صفحه این موضوع را به آنان گفتم.»

هاشمی رفسنجانی در سال ۹۴ به نقش مصلحی و گزارش او به شورای نگهبان در رد صلاحیت خود اشاره کرده بود.

وزیر پیشین اطلاعات در ادامه درباره چگونگی رد صلاحیت هاشمی گفت:  بسیاری از «گنده گنده‌ها» فدای نظام شدند، در این بررسی که به شورای نگهبان ارائه شد تمام ابعاد را دیده بودم و چیزی نبود که از قلم افتاده باشد. فقط یکی از آقایان حقوقدان شورای نگهبان از من پرسید شخصیت این فرد چه می‌شود؟ گفتم من با شخصیت کاری ندارم من دارم هزینه فایده برای نظام می‌کنم.»

او افزود : در واقع شورای نگهبان با رد صلاحیت رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ کوشید مانع اجماع پایگاه اجتماعی «جنبش سبز»، اعتراض کنندگان به نتایج انتخابات سال ۸۸ بشود. هاشمی رفسنجانی پس از رد صلاحیت، از حسن روحانی حمایت کرد و موجبات پیروزی وی را در انتخابات سال ۹۲ فراهم کرد.