وزیر اطلاعات: «شمار زیادی از شبکه های جاسوسی با پوشش بازرگانی را شناسایی و خنثی کرده ایم»

محمود علوی گفت : نفوذ جاسوسان توسط سرویس‌های اطلاعات خارجی، زیرپوشش بازرگانی و اقتصادی، شناسایی و خنثی شده است

وزیر اطلاعات رژیم ایران، آخوند محمود علوی، که نهاد تحت ریاست او، در سال های اخیر با ناکامی های بسیار روبرو بوده، دوباره از پیروزی های ظاهری سخن می گوید و ادعا می کند که چندین شبکه جاسوسی را که در پوشش شرکت های بازرگانی در ایران فعالیت داشته، شناسایی و خنثی کرده است.

محمود علوی در این رابطه گفت : نفوذ جاسوسان توسط سرویس‌های اطلاعات خارجی، زیرپوشش بازرگانی و اقتصادی، شناسایی و خنثی شده است.

وزیر اطلاعات حکومت درگفت‌وگوی با شبکه خبری تلویزیون گفت: نفوذ جاسوسان توسط سرویس‌ها، اما با تابلوی بازرگانی و اقتصادی و … انجام می‌شود و در لایه‌های متغیر حکومت مستقر نمی‌شوند و اولویت اداره نفوذ بر روی بخش‌هایی از دولت که به صورت دوره‌ای تغییر می‌کنند نیست بلکه در لایه‌های ثابت سرمایه‌گذاری بلندمدت مثلا۲۰ ساله انجام می‌شود.

وزیر اطلاعات حکومت افزود: در هیچ زمانی مانند سال‌های اخیر، تقرب و نزدیکی به دشمن را به عناصر خودی نداشتیم در جا‌هایی جاسوس کشف کردیم که وقتی گزارش آن را به مسئولان دادیم دچار شگفتی شدند. وزارت اطلاعات با کمک حفاظت اطلاعات نیرو‌های مسلح توانست شبکه جاسوسی سیا  را متلاشی و جاسوسان را شناسایی کند و عملا چشم سیا آمریکا کور شد.

آخوند علوی گفت: افرادی که نفوذ می‌کنند معمولا داغ‌ترین شعار‌های حکومت را می‌دهند خیلی زود دیگران را متهم می‌کنند پیش از اینکه خودشان در معرض کوچک‌ترین توهم و شبهه‌ای قرار گیرند. پیدا کردن عوامل نفوذی بسیار مشکل‌تر از جاسوسان است نفوذی‌ها در راستای دفاع از نظام مسائلی را مطرح می‌کنند که به باور‌های مردم آسیب می‌زند.

وی اظهار داشت که  برخی دولت‌ها در جمهوری اسلامی با توجه به اینکه اقتصاد کشور متکی به صادرات نفت است اقتصاد کشور را با نفت شبکه‌ای ۸ دلار اداره کردند برخی هم شانس داشتند و کشور را در شرایط صادرات ۲ میلیون و پانصد هزار بشکه با قیمت ۸۰ و ۹۰ و۱۲۰ دلار و گاهی۱۴۰ دلار اداره کردند.

آخوند علوی گفت: دولت فعلی جزء استثنایی‌ترین دولت‌های بعد از انقلاب محسوب می‌شود، زیرا بی سابقه‌ترین اوضاع را در دولت فعلی شاهد بودیم، بی سابقه‌ترین تحریم‌ها تجربه شده است و هم بی سابقه‌ترین تخریب‌ها را درباره این دولت داشته‌ایم چه از طرف بیگانگان و چه از داخل کشور خودمان. حتی به نادرست بر روی تخریب‌ها نام نقد نهادند و نقد را هم زیر سوال بردند.

وزیر اطلاعات افزود: دولت در سال‌های تحریم توانست کشور را به خوبی اداره کند؛ گوشت کیلویی ۳۰ هزار تومان سال ۹۲ در سال ۹۶ هم همان ۳۰ هزار تومان بود، بعد از اوج گرفتن تحریم‌ها قیمت‌ها افزایش یافت و به بازار شوک وارد شد.

به گزارش مرکز امار ایران قیمت انواع گوشت بالای ۸۰ درصد در سال جاری رشد داشته و بهای میوه و سبزیجات نیز تقریبا به همین میزان رشد نشان می‌دهد. دخانیات هم ۱۱۲ درصد رشد قیمت داشته است، اما بخش‌هایی مانند خدمات رشد قیمت کمتری داشته است

وی گفت: اگر به دولت احساس مثبت ندارید به گونه‌ای رفتار نکنید که گویی در زمین ترامپ بازی می‌کنید، دشمن فرقی میان این قسمت و آن قسمت نظام قائل نیست.

وی افزود: از آنجا که سرمایه، ترسو است باید امنیت اقتصادی در کشورفراهم گردد تا سرمایه در بخش‌های گوناگون جاری و ساری شود.

علوی گفت: اولویت ما صیانت از مدیران کشور است در این راستا کارکرد بسیاری داریم. موضوع نفوذ، مسئله کاملا فنی و حرفه‌ای و کارشناسی است به این منظور تشکیلاتی به نام اداره کل نفوذ آنهم در سه قسمت که البته بیش از این نیاز به توضیح نیست شکل گرفته است.

وی افزود: نفوذ توسط سرویس‌ها، اما با تابلوی بازرگانی و اقتصادی و … انجام می‌شود و در لایه‌های متغیر حکومت مستقر نمی‌شوند و اولویت اداره نفوذ بر روی بخش‌هایی از دولت که به صورت دوره‌ای تغییر می‌کنند نیست بلکه در لایه‌های ثابت سرمایه‌گذاری بلندمدت مثلا ۲۰ ساله انجام می‌شود.

4 دیدگاه‌

  1. علوی، راستی چه کسانی عمذا جنگلهای زیبای زاگرس را به اتش زده اند که بیشتر از س هفته است که در زیر اتش در حال سوختن است؟ شنیده ام که اخوندها هر کسی که برای کمک میرورد دستگیر میکنند!!!!

  2. یکی بهش بگه کار و تجارت اون بنده ی خدا رو بخشیدید به پسر و وراثش . خونواده ش یا اونا هم شامل قانون پدر در آوردن میشوند .
    از این راه میلیاردها دلار تجارت آزاد سهم آنانی میشود که با کوچکترین سیگنالی برای دستگیری و بستن حکم محاربه و فساد فی الارض اقدام نموده اند .

  3. علوی، تو قیافه ات به ایرانیها نمبخورد و اسم فامبلت هم ایرانی نیست. چهل و یکسال در ایران زندگی کردن زبان پارسی را یادت داده است اما بویی از عشق به ایران نیاموخته ای!

    وای بر ما که خدا داند چند میلیون مثل تو در ایران پرس و پلاس میزنند!

Comments are closed.