وزیر امور خارجه آمریکا با وزرای خارجه بریتانیا و فرانسه درباره رفتارهای بد خیم جمهوری اسلامی گفت و گو کرد

وزیر امور خارجه ایالات متحده سه شنبه دیروز با وزرای خارجه بریتانیا- فرانسه درباره چند موضوع مهم از جمله رفتارهای بد خیم جمهوری اسلامی گفت و گو کر

وزیر امور خارجه ایالات متحده سه شنبه دیروز با وزرای خارجه بریتانیا- فرانسه درباره چند موضوع مهم از جمله رفتارهای بد خیم جمهوری اسلامی گفت و گو کرد.

رابرت پالادینو معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در دو تویتر از مذاکره مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا با جرمی هانت و  وزیر امور خارجه فرانسه خبر داد.

دیدار و گفتگو آنها درباره مقابله با رژیم ایران و اقدامات بی ثبات کننده ایران و همچنین  اطمینان از پیشرفت روند صلح در سوریه و همچنین پیگیری هدف خلع سلاح کره شمالی بوده است.

آنها  بار دیگر تعهد خود را نسبت به تقویت روابط ویژه ایالات متحده و بریتانیا ابراز کردند.

رابرت پالادینو در توییتر دیگری نیز خبر داد که وزیر خارجه ایالات متحده و ژان لودریان وزیر امور خارجه فرانسه درباره تلاش‌های جانبی در جنگ برای شکست داعش به خصوص در عراق و سوریه بحث کردند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین به تلاش فرانسه برای مقابله با اقدامات تروریستی مورد حمایت ایران در اروپا و خاورمیانه اشاره کرد.

هرچند یک سال پیش اروپا و آمریکا بر سر خروج از برجام اختلاف نظر داشتند اما در ماه های اخیر موضع اروپا و آمریکا درباره فعالیت‌های بی ثبات کننده و تروریستی جمهوری اسلامی نزدیک شده است.

ایالات متحده می‌گوید توافق هسته ای با ایران در رفتار این کشور تاثیری نداشته است.

ایالات متحده می‌گوید جمهوری اسلامی بزرگترین دولت حامی تروریسم در جهان است و عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه است.

در ماه‌های گذشته چند نقشه افراد وابسته به جمهوری اسلامی برای ترور مخالفان سیاسی در اروپا نیز کشف شد و منجر به اقدام دیپلماتیک از سوی کشورهای فرانسه- آلمان- دانمارک- هلند و آلبانی علیه رژیم ایران شد.