محمد جواد ظریف: ایران از ناتوانی اتحادیه اروپا در جبران تحریم ها ناخرسند است

تخت‌روانچی، نماینده ایران در سازمان ملل نیز در واکنش به سخنان ترامپ گفت  : هیچ تضمینی برای صحبت‌های ترامپ نیست.

وزیر امور خارجه رژیم ایران، از ناتوانی اتحادیه ی اروپا در جبران کردن تحریم های آمریکا  ابراز ناخرسندی عمیق کرد و گفت: آنها فقط حرف میزنند و عمل نمی کنند .

محمد جواد ظریف ،وزیر امور خارجه رژیم ایران می گوید: اتحادیه اروپا به‌جای ابراز تأسف باید به تعهداتش در برجام عمل کند.
وزیر امور خارجه حکومت اسلامی  ایران،  دیروز (پنجشنبه )درپیام  توئیتری خود گفت : « امروز اتحادیه اروپا با اعلام بیانیه اش نشان داد که چرا کار برجام به اینجا رسیده است؛ آمریکا یک سال است که اروپا ــ و سایر کشورهای جهان ــ را در ارتباط با حکومت ایران ،تهدید می‌کند و اتحادیه اروپا تنها  ابراز تأسف می کند.

وزیر امور خارجه رژیم  اسلامی ایران خطاب به اتحادیه اروپا تصریح کرد :  اتحادیه اروپا بهتر است به‌جای اینکه از ایران بخواهد به‌صورت یکجانبه به یک توافق چندجانبه پایبند بماند، به تعهدات خود [در قبال ایران] از جمله عادی‌سازی روابط اقتصادی عمل کند.

تخت‌روانچی، نماینده ایران در سازمان ملل نیز در واکنش به سخنان ترامپ گفت  : هیچ تضمینی برای صحبت‌های ترامپ نیست.

نماینده ایران در سازمان ملل ، دیروز (پنجشنبه )در گفت‌وگوی خبر ی خود با  شبکه ،ان.بی.سی نیوز گفت: «چه تضمینی وجود دارد که ترامپ مذاکرات احتمالی آینده میان ایالات متحده و ایران را هم بر هم نزند ؟

کارشناسان خبری می گویند : ترامپ رییس ایالات متحده آمریکا ،پیشتر دیروز ( پنجشنبه )گفته بود:وی آماده است که با رهبران ایران بر سر برنامه اتمی‌ تهران گفت‌وگو کند. ترامپ پیشنهاد داده بود که : ((کاری که ایرانی‌ها باید انجام بدهند این است که با من تماس بگیرند. تا بتوانیم  بر سر کنار گذاشتن برنامه اتمی ایران صحبت کنیم و به توافق برسیم. ما فقط می‌خواهیم آن‌ها سلاح اتمی نداشته باشند و این خواسته زیادی نیست))

تخت‌روانچی  در پایان با رد موضع‌گیری‌های چند روز گذشته مقام‌های آمریکایی، مبنی بر احتمال حمله ایران به منافع آمریکا در منطقه، گفت : تمامی این اطلاعات ساختگی و جعلی هستند. شخص ترامپ نیز ادعا کرده بود  که اطلاعاتی در دست هست که نشان می‌دهد حکومت اسلامی «بسیار تهدیدآمیز» و خصمانه برخورد کرده است .
عراقچی، معاون امور خارجه حکومت ایران نیزپیشتر با اشاره به حفظ برجام گفته بود  : منافع کشور بر حفظ برجام اولویت دارد و رژیم ایران ، قصد ایجاد تنش و درگیری ندارد ما تلاش .می کنیم تا منافع حکومت اسلامی ایران را تامین کنیم وهیچ تعصبی به برجام نداریم.

عراقچی همچنین ،تحریم صنایع فلزی ایران را مغایر تعهدات بین‌المللی دانست .به نقل از منابع خبر ی آمریکا تحریم های جدید ی را بر علیه رژیم ایران اعلام  کرد که این تحریم‌ها صنایع آهن، فولاد، آلومینیوم و مس ایران را هدف گرفته‌اند.

3 دیدگاه‌

  1. اقای تخت روانچی:(هیچ تضمینی برای صحبتهای ترامپ نیست). مگربرای صحبتهای شمابوده یا هست؟ ازطرف دیگر مگر ملت ایران قیام و انقلاب کردند که شما ها برگرده آنها بنشینید و هرکسی که حرفی برخلافتان برزبان بیاورد ویا بنویسد سر از زندانهای مخوف و سری دربیاورد و روزبروز بر آمار زندانیان سیاسی افزوده شود. مگرتضمینی برای صحبتها و عوام فریبی های رهبرگوربه گورشده روح الله خمینی بود که گفت این شاه بود که به شما گوشت یخ زده میداد که گوشت یخ زده باید کود شود. یا ملت ایران این شاه ملعون بود که پول آب و برق از شما میگرفت و باید مجانی شود. حالا شده است ای دغلکاران روزگار؟ قیمتش وتعرفه اش چندین ده برابر شده است و راهی برای منبع درآمد دولت فخیمه جمهوری اسلامی شده است و تلفن و موبایل و گاز و فاضلاب و پسماند هم اضافه شده است برای تامین باصطلاح یارانه ها.

Comments are closed.