وزیر بهداشت: «با بازگشایی اماکن زیارتی، کورونا بیشتر می شود و پس از ۶ ماه می توان قضاوت کرد»

سعید نمکی وزیر بهداشت حکومت گفت: «باید تا ۶ ماه دیگر درباره کورونا صبر کرد  تا خوب در سراسر ایران همه گیر شود تا ان وقت بتوانیم نتیجه نهایی را در مقابله با این ویروس ارزیابی کنیم».

وزیر بهداشت در توضیح این دیدگاه خود گفت:  «پس از ماه رمضان صحن‌های اماکن زیارتی بازگشایی می گردد  و کورونا شیوع اش بیشتر خواهد شد در ان زمان می توان درباره نوع همه گیری کورونا در کشور نظر داد و نتیجه را دید».

نمکی گفته: “در حال حاضر هنوز زود است که بتوانیم بگوییم ویروس به چه سمت و سویی خواهد رفت. در جلسه‌ای که با معاونینم داشتم گفتم عاقلانه‌ترین حرف این است که بگوییم باید ۴ تا ۶ ماه دیگر صبر کرد تا رفتار ویروس را یک مقدار واقع بینانه‌تر ببینیم. کووید ۱۹ ویروس چموشی است که با سایر ویروس‌ها تفاوت دارد.”

علیرغم سخنان وزیر بهداشت درباره همه گیری کورونا نایب‌رییس کمیسیون امنیت ملی به دولت هشدار داد:‌ در موج دوم کرونا افراد بیشتری آلوده می‌شوند. چرا مردم را مورد ارزیابی های غیر تخصصی خود قرار می دهید؟؟؟

محمدجواد جمالی نوبندگانی،‌ افزود: بر اساس امارهایی نادرستی که ارائه می دهید مردم کورونا را جدی نمی گیرند.مطمئنم   در موج دوم این بیماری افراد بیشتری را  آلوده خواهد کرد.

جمالی گفت: «سخت‌گیری‌ها در کشور ایران به مراتب کمتر از دیگر کشورها بوده،‌ بنابراین این مهم سبب شد مردم به موضوع کرونا عادت کنند».

او ضمن انتقاد از جدی نگرفتن این بیماری از سوی برخی مردم اضافه کرد: «تداوم این روند باعث می‌شود در موج دوم افراد بیشتری آلوده و درگیر کرونا شوند.»

این نماینده مجلس به شکل‌گیری تجمع‌های مردم در شیراز و استان فارس بدون رعایت فاصله و عدم استفاده از ماسک در وسایل نقلیه عمومی اشاره کرد و افزود: «بی‌شک باید با این افراد به دلیل این‌که در شیوع کرونا نقش مستقیمی دارند برخورد شود.»

جمالی در ارتباط با ارائه آمار اشتباه از سوی مسئولان گفت: «چه دلیلی دارد  که مسئولان در ارائه گزارش‌های بیماری ویروس کرونا آمارهای غیرواقعی را ارائه کنند؟؟این مسئله را بارها و بارها مطرح کردیم اما هنوز جوابی دریافت نکرده ایم؟ مردم واقعیت را می خواهند تا بدانند چگونه باید زندگی کنند؟                                                                                                             ایران اینترنشنال نیز پیشتر با انتشار گزارشی درباره آمار نادرست وزارت بهداشت نوشته بود: آمار واقعی مبتلایان و جانباختگان کورونا  بیش از تعداد ی است که  هر روز این وزارت  خانه اعلام می کند