وزیر بهداشت حکومت ایران: من عوضی وزیر شدم

سعید نمکی وزیر بهداشت، که چند روز پیش انتقاد کرده بود از مبلغ یک میلیارد دلار اختصاص‌یافته به مقابله با کرونا جز سهم کوچکی پرداخت نشده، با کنایه می گوید:  «قسمت اندکی» از این مبلغ دریافت شد اما دستور داد که آن را بازگردانند.

او در ادامه افزود: «من وزیر سیاسی نیستم، سیاست بلد نیستم. نه رسانه دارم، نه تیم. وقتی به وزارت بهداشت رفتم هیچ معاونی را عوض نکردم. من عوضی وزیر شدم».

سعید نمکی، در ادامه گفت: «با توجه به اینکه صبوری کردیم که خدایی نکرده این پول را وارد بازار نکنیم که باعث تغییر در پایه پولی شود و دلار دچار نوسان شود “به معاونم گفتم” همین میزان را هم برگردانید».

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه  «اگر از کرونا شکست بخوریم پایه‌های نظام را دچار تزلزل خواهیم کرد» گفت: «از این به بعد ما لب فرو می‌بندیم».

نمکی افزود: «رئیس بانک مرکزی محبت کرد تا بخشی از بودجه صندوق توسعه کشور برای وزارت بهداشت آزاد شود. می‌دانم چه فشار سنگینی را تحمل می‌کند.  اگر خواهش کردم که پول بدهید، برای این است که می‌خواهیم برای پاییز آماده شویم.  می‌خواهیم مبلغی را به همکارانی بدهیم که ماه‌هاست در میدان مبارزه زحمت می‌کشند، ماه‌ها صبوری کرده‌اند اما گفتیم همین خرده را هم نمی‌خواهیم که مبادا این درخواست من مشکلی ایجاد کند».

شایان ذکر است که رئیس بانک مرکزی چند روز قبل تاکید کرد که مبلغ یک میلیارد یورو که به دستور خامنه‌ای برای مبارزه با کرونا اختصاص داده شده بود را واریز نکرده است زیرا باعث تورم عنان گسیخته اقتصادی می‌شد در حالی که به گفته کارشناسان اقتصادی، این بودجه می‌بایست صرف خرید تجهیزات پزشکی می‌گردید و مستقیما تاثیری بر بازارهای مالی کشور نداشت و لذا نمی توانست تورم اقتصادی را در پی داشته باشد.

او همچنین گفت: «من اشتباهی وزیر شدم و اشتباهی این راه را آمدم».

پیشتر نیز نمکی در توئیتر نوشته بود: «یک میلیارد دلاری که رهبری از صندوق توسعه موافقت کردند ماه‌هاست به جز سهم کوچکی نگرفته‌ام. نمی‌دانم برای کدام کار مهم‌تر گذاشته‌اند؟»

بدین ترتیب پولی که باید برای مبارزه و درمان شهروندان هزینه شود ؟! در راه تامین رفاه بلندپایگان رژیم و سپاه پاسداران موشک و اتم و گروه های ترور حکومت و نمایندگان مجلس هزینه می شود