وزیر بهداشت حکومت برای مبارزه با فساد مالی در امور دارویی از مردم طلب کمک می کند

وزیر بهداشت و درمان پزشکی حکومت از مافیای بزرگ دارو و تجهیزات پزشکی  و عدم توجه حکومت به برخورد با آنان گله می کند و از شهدای به گفته وی دفاع  مقدس برای حل مشکلات مردم کمک می خواهد.

سعید نمکی گفت: وضعیت تجهیزاتی پزشکی برای  درمان مردم اسفناک شده است برخی رفته‌اند دو میلیون استنت قلبی وارد کنند، اما به جایش کابل برق آورده‌اند و در لحظه هم طوری کارها را هماهنگ کردند که تا ما مطلع می‌شویم از مرز رفته‌اند.

وزیر بهداشت و درمان پزشکی افزود: جنگ هشت ساله ایران با عراق  تنها جنگی بود که برای گرفتن آب و خاکمان بر سر میز مذاکره ننشستیم. هیچ جنگی را در دنیا سراغ نداریم که بعد از خاتمه جنگ برای باز پس گرفتن سرزمین، سازمان‌های بین‌المللی وساطت نکنند و بر سر میز مذاکره ننشینند. دفاع مقدس تنها جنگ طولانی بود که ما برای یک وجب از خاک‌مان هم بر سر میز مذاکره ننشستیم.

وی گفت : چرا کسی به فکر مردم ما نیست  امروزنبود دارو و درمان مناسب مردمان بی پناه ما را مورد هجمه قرار می‌دهد من به عنوان وزیر بهداشت مدت‌هاست که خواب از چشمم رفته تا بتوانم برای مردم داروهای اساسی را تهیه کنم. همه اینها زیر سر کسانی است که ادعایی می‌کنند در حوزه اقدامات انسان دوستانه کمک می‌کنند اما در واقع این اقدام را انجام نمی‌دهند.

نمکی افزود:  باید کاری کرد تا قبل از اینکه دیر شود یک سری افراد فزون‌خواه که تا خر خره از بیت‌المال پُر هستند و باز هم سیر نمی‌شوند وارد این مسیر شده اند آنان  دو میلیون استنت قلبی وارد کردند ، اما به جایش کابل برق به ما دادند و در لحظه هم طوری کارها را هماهنگ کردند که تا ما مطلع می‌شویم از مرز رفته‌اند. اینها که هستند از کجا آمده‌اند چه کسی آنان را حمایت می کند .

وزیر بهداشت و درمان پزشکی گفت: ما طی روزهای اخیر ۷ پالت داروی تاریخ گذشته در گمرک گرفتیم که قرار بود به عنوان داروی بدن سازی به عنوان جوانان این مملکت تزریق شود. این سم است. اینها را از کجا می‌آورند با چه کسانی هماهنگ هستند. چرا امروز نباید به یکدیگر کمک کنیم و این شبکه مافیایی را که حوره‌ حکومت و نظام است را  از بین ببریم؟

وی تاکید کرد:. گرچه جریان پیچیده‌تر از این است که برخی فکر می‌کنند اما من معتقدم که باز هم همان خانه پوشالی و سست عنکبوت است. من این اقدام را آغاز کردم و با امید به خدا  آن را ادامه می‌دهم.

علیرضا جمشیدی٬ رئیس سازمان تعزیرات حکومتی٬ وضعیت قاچاق دارو و تجهیزات پزشکی در ایران را تکاندهنده توصیف کرده و بازرس انجمن داروسازان هم خواستار طرح شکایت علیه هلال احمر ایران به صلیب سرخ جهانی به خاطر ورود غیرقانونی به تجارت دارو شده است.

وی افزود: در حال حاضر حجم قاچاق کالا به ایران بیش از ۲۰ میلیارد دلار است که به گفته جمشیدی «دارو و تجهیزات پزشکی بخش قابل توجهی از این میزان قاچاق را به خود اختصاص» داده است

حفیظ الله پورحیدر بروجنی٬ بازرس انجمن داروسازان پیشتر گفته بود:  «در هیچ جای دنیا، صلیب سرخ وارد حوزه توزیع دارو نمی‌شود٬ ولی هم اکنون هلال احمر به جای پرداختن به وظایف اصلی خود براساس اساسنامه اش وارد تجارت دارویی شده است.»

بروجنی افزود:  از این سازمان به کنوانسیون جهانی صلیب سرخ شکایت شده است.

سازمان هلال احمر حکومت ایران زیر نظر مستقیم علی خامنه ای و بیت رهبری اداره می شود.