وزیر بهداشت :: راهپیمایی روز قدس با نظارت سپاه پاسداران در خودرو برگزار می شود.

وزیر بهداشت حکومت جزئیات بیشتری را در باره دستور روحانی در برگزاری روز قدس اعلام کرد: مقرر شد تا این مراسم در مناطق سفید که نماز جمعه با رعایت فاصله و دستورالعمل های بهداشتی برگزار می شود،بدون راهپیمایی و تنها در خوردو اجرا شود. روحانی دیروز(شنبه) گفت: راهپیمایی خودرویی روز قدس با هدایت سپاه در تهران انجام می‌شود

سعید نمکی گفت: در مناطقی که قرمز هستند مراسم روز قدس برگزار نمی‌شود، اما در تهران مقرر شد با مدیریت سپاه پاسداران و بسیج بتوانیم در مسیری مشخص به شکل سواره با اتومبیل یا موتورسیکلت به صورت نمادین، این مراسم را برگزار کنیم .

حسن روحانی  گفته بود:   سپاه که عهده دار برگزاری مراسم است ،اعلام کرده که این مراسم از مبدا  تا انتها تعیین شده به وسیله خودرو که در واقع حرکت تبلیغی است انجام می‌شود و اجتماع مردمی نداریم.

روحانی درباره  برگزاری نماز عید فطر هم گفت: بنا شد در سراسر کشور نماز عید فطر برگزار شود اما نه در مصلی ها و اماکنی که اجتماعی بزرگ مثل سال های گذشته انجام می‌شد، بلکه هر مسجدی می‌تواند را رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نماز را برگزار کنند مردم در منازل خود هم می‌تواند نماز  را بخواند.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز  پیشتر تاکید کرده بود: تحت هر شرایطی مراسم روز قدس حتی در مناطق قرمز باید برگزار شود! اما سخنگوی سپاه پاسداران نیز گفته بود که  “راهپیمایی روز قدس” امسال به دلیل شیوع کرونا در هیچ شهر ایران به صورت فیزیکی برگزار نمی‌شود.

مسئولان جمهوری اسلامی، می‌خواهند هر طور شده این مراسم را برگزار کنند ! و  به خاطر تبلیغات سیاسی شان، علیه اسرائیل  برایشان مهم نیست که جان مردم به خطر افتد .جمهوری اسلامی  در شرایطی از ترور فلسطینی  دفاع می کند و سینه چاک می کند که عزیزترین فرزندان ایران را در زندان شکنجه و میکشند و کولبران را در مرزهای ایران به گلوله میبندند.

راهپیمایی حکومتی موسوم به “روز قدس” در طول چهار دهه گذشته با صرف هزینه های گزاف در آخرین جمعه ماه رمضان برگزار می‌شود و در آن شعارهایی علیه موجودیت اسرائیل سرداده می‌شود.

وزیر بهداشت همچنین درباره موج دوم کورونا در خوزستان  هشدار داد و افزود:  در استان خوزستان شاهد افزایش موارد ابتلا به کرونا هستیم، باید استان های همجوار  از جمله لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد ارتباط خود را با این استان محدود کنند.

او گفت: بازگشایی اماکن زیارتی و متبرکه به بعد از عید سعید فطر موکول شد تا بهانه ای برای  افزایش حجم مسافرت به سمت شهر‌های زیارتی نباشد و در شهر‌هایی مانند مشهد با فشار سنگین سفر زائران روبه‌رو نباشیم.