وزیر بهداشت رژیم هشدار داد که خوزستان به یک فاجعه کورونایی مبدل شده است

وزیر بهداشت  حکومت اسلامی ،سعید نمکی هشدار داد که وضعیت  کرونا در خوزستان بدتر از ووهان چین خواهد شد. اهالی بسیار زیادی در این استان به کورونا مبتلا شده اند و گفته شده که این ویروس از نوع بریتانیایی آن می باشد که ار عراق وارد خوزستان شده است.

سعید نمکی، در ارتباط به همه گیری ویروس جهش یافته کرونا و بحران شدید این بیماری در خوزستان گفت : طوفانی سهمگین‌تر از ویروس ووهان، پیش روی این استان خواهد بود.

وی در ادامه  افزود: «نیروهای کادر درمان ما دیگر رمق ندارند ، خدا نکند که چند خوزستان در آن واحد در ایران خلق کنیم، اگر چند خوزستان شکل گرفت نمی‌توان روی تاب‌آوری نظام سلامت قسم خورد».

وزیر بهداشت گفت: «در خوزستان در ۷۲ ساعت ۷۸ همکار من به کرونای جهش‌یافته مبتلا شدند و ما نمی‌توانیم سریع نیروی پرستاری از شهر دیگر جایگزین کنیم.»

وی در حالی این هشدار را می دهد که  مقام‌های بهداشتی خوزستان ،  طی روزهای اخیر بارها نسبت به کمبود نیرو و ظرفیت برای بستری بیماران هشدار داده‌اند.

همچنین با اعمال محدودیت‌های تردد در این استان، فرماندار شهرستان هندیجان هم امروز (سه شنبه) از بسته شدن مسیرهای ورودی و خروجی خوزستان به استان بوشهر خبر داد.

نمکی در ادامه بار دیگر بر عدم توجه مسئولان حکومت تاکید کرد و  گفت:‌ «التماس کردیم که سفر نباشد،‌ وزیر بهداشت باید دست ببوسد، پا ببوسد و التماس کند که به درخواستش عمل شو.»

وزیر بهداشت گفت که برای تهیه واکسن از خارج کشور نیز به سازنده خارجی التماس می‌کند و افزود: «شان ما التماس کردن نیست، اما قبل از آن مجبوریم برای واکسینه کردن جمعیت پرخطر التماس کنیم.»

وزیر بهداشت در ارتباط با خرید واکسن گفت: «عده‌ای التماس می‌کنند که ما واکسن بخریم ، و معتقدند که حکومت ایران به تبعیت از دستور خامنه ای در خرید واکسن قصور کرده است،‌ در حالی که ژاپن به عنوان هم‌پیمان آمریکا از چند روز پیش واکسن خریده  و کانادا نیز مقدار محدودی واکسن خریده است.»

نمکی در حالی این ادعا را بیان می کند که روزنامه تایمز ژاپن گزارش داده بود در بهمن‌ماه با تایید واکسن‌ فایزر، این کشور واکسیناسیون کادر درمان خود را آغاز کرد. کانادا نیز از آذرماه تزریق واکسن فایزر را به افراد سالمند و کادر درمان آغاز کرد.