وزیر خارجه آلمان درباره امکان درگیری نظامی بر سر برنامه اتمی ایران هشدار داد

وزیر خارجه آلمان اقدام رژیم ایران در کاهش دوباره تعهدات برجامی‌اش را «یک پیام اشتباه» خواند و بار دیگر درباره خطر درگیری نظامی بر سر برنامه اتمی جمهوری اسلامی هشدار داد.

هایکو ماس روز دوشنبه در مصاحبه با شماری از رسانه‌ها همچنین گفت: نباید زمان را برای کاهش این تنش‌ها از دست داد و برای جلوگیری از درگیری نظامی در این مناقشه باید همه طرف‌های درگیر مسئولانه عمل کنند.

آقای ماس همچنین تأکید کرد که ایران باید به همه تعهدات خود در برجام پایبند باشد.

آگاهان بر این باورند که دولت آلمان معمولا از ابراز نظر درباره احتمال درگیری نظامی با رژیم ایران دوری می کند و حال که وزیر امور خارجه این کشور از بروز درگیری نظامی بر سر برنامه اتمی ایران می گویند نشان از آن دارد که احتمالاین درگیری نظامی شدت گرفته است.

مقامات فرانسه نیز در واکنش به اقدام ایران اعلام کرده‌اند که به تلاش‌های خود برای رعایت برجام از طرف ایران ادامه خواهد داد.

ایران روز شنبه اعلام کرد که در قالب اجرای «گام سوم کاهش تعهدات» خود در چارچوب برجام، گازدهی به سانتریفیوژهای نسل جدید را آغاز کرده است.

روز دوشنبه نیز آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تائید کرد که ایران اکنون سرگرم نصب سانتریفیوژهای پیشرفته است و با این کار تعداد سانتریفیوژهای پیشرفته ایران برای غنی‌سازی اورانیوم «دو برابر» می‌شود.

اما موضوع  این است که اگر آنظور که سران حکومت اسلامی می گویند که قصد خود در کاهش تعهدات برجامی را عملی کنند و از برجام خارج شوند آیا راه دیگری جز درگیرینظامی به قصد از بین بردن تاسیسات اتمی رژیم باقی خواهد ماند؟

 

5 دیدگاه‌

  1. گویا هنوز هم نازیسم در آلمان در دستگاه اجرایی وجود دارد.تمام سعی این آلمانها تداوم رژیم شیطانی ولایت فقیه است.حقوق بشر ذره ایی برای اینها ارزش ندارد. نباید فراموش کرد که در جنگ جهانی دوم اینها سمت شیطان بودند.

  2. رژیم ایران دروغگو است ( بر اساس فرایض اسلامی ملاها که تقیه نیز نامیده میشود)!
    مذاکره با ج.ا. اشتباه. افتادن در تله تروریست هاست! هدف آنها تنها خرید زمان برای دستیابی به بمب اتمی است بطور غیر علنی و یا علنی!

  3. سلام.نظر من اینه عزیزان هر کاری می کنید زودتر جنگ برای آزادی…پس بجنب… صلح برای تأمین امنیت ….یالا….عمر ما تموم شد تو این شرایط بد.

Comments are closed.