وزیر خارجه آمریکا گفت : ما باید برای مهار برنامه موشکی ایران محدودیت های سخت تر بین المللی قائل شویم

مایک پمپئو در توییتری نوشت : تازه ترین آزمایش موشکی جمهوری اسلامی نشان می‌دهد که توافق ایران نمی‌تواند برنامه موشکی ایران را متوقف کند

وزیر خارجه آمریکا در واکنش به تازه ترین آزمایش ماهواره  در ایران گفت ما باید برای مهار برنامه موشکی ایران محدودیت های سخت تر بین المللی قائل شویم .

مایک پمپئو در توییتری نوشت : تازه ترین آزمایش موشکی جمهوری اسلامی نشان می‌دهد که توافق ایران نمی‌تواند برنامه موشکی ایران را متوقف کند. ایران با افزایش توان موشکی خود در حال سرپیچی از شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

یک رادیوی آمریکایی گزارش داد که تصاویر ماهواره‌ای نشان میدهند که ایران بعد از تلاش ماه پیش دوباره سعی بر ارسال ماهواره به مدار زمین داشته است .

تصاویر ماهواره‌ای از پایگاه فضایی امام خمینی در شمال ایران گرفته و به نوشته ان پی آر این آزمایش نیز ناموفق بوده است . بعد از این خبر ان پی آر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت :از گزارش‌های مربوط به تلاش دوم ایران برای پرتاب ماهواره به فضا آگاه است . وی اضافه کرد واشنگتن همچنان از تهران می خواهد به فعالیتهای غیر متناسب با قطعنامه های سازمان ملل متحد از جمله آزمایش موشک ماهواره بر پایان دهد.

جمهوری اسلامی ماه گذشته تلاش کرد یک ماهواره را در مدار زمین قرار دهند که موفق نشد این اقدام با واکنش آمریکا و اروپا که در مورد برنامه موشکی ایران ابراز نگرانی کردند مواجه شد موشک های فضایی ایران در رده موشکهای بالستیک قرار می گیرند .

یک دیدگاه

  1. ایران یک برداشت از قطعنامه سازمان ملل در مورد برنامه موشکی اش دارد و ایالات متحده یک برداشت دیگر بالاخره کسی که این قطعنامه رو تهیه کرده بیاد منظورش رو بگه که هر کسی ساز خودش رو نزنه

Comments are closed.