وزیر خارجه اسرائیل: «دوست ملت ایران هستیم، ولی از امنیت خود در برابر “رژیم آخوندی” قاطعانه دفاع می کنیم

وزیر خارجه جدید اسرائیل در پیام ویژه ای که خطاب به ملت ایران انتشار داد، تاکید کرد که ملت اسرائیل با تلاش ایرانیان برای رسیدن به حقوق حقه خویش ایراز همبستگی می کند. ییسرائل کاتس علاوه بر این پیام، در گفتگو با خبرنگاران، به حکومت ایران هشدار داد که از تعرض علیه اسرائیل دست بردارد. کاتس با اشاره به حمله سپیده دم امروز نیروی هوایی اسرائیل علیه چندین مکان وابسته به سپاه قدس در خاک سوریه، همچنین گفت که اسرائیل یک بار دیگر ثابت کرد که از امنیت خود در برابر هر دشمنی، قاطعانه دفاع خواهد کرد.

وزیر خارجه ییسرائل کاتس، در پیام توییتری خود، از جمله نوشت که حاکمان کنونی در ایران، مردم را به گروگان گرفته اند و آن ها را در راه تامین نیت های خود، مورد سوء استفاده قرار می دههد/ ییسرائل کاتس، رهبران کنونی ایران را “مشتی آخوند” توصیف کرد و آنان را به تعرض نسبت به حقوق مردم ایران متهم ساخت.

ییسرائل کاتس در پیام خود نوشت: «ما دوست شما مردم ایران هستیم که توسط رژیم سرکوبگر آخوندی به گروگان گرفته شده اید». وزیر خارجه نوشت: «شما مردم ایران چنین وضعی را نمی خواهید و ما در کنار شما ایستاده ایم».

وزیر خارجه در یک مصاحبه نیز گفت که در ایران نیروهایی دست به خیزش زده اند که همه کشورهای جهان، به ویژه ایالات متحده و کشورهای عرب باید از آن ها پشتیبانی کنند.

او گفت: ایرانیانی که بپا خاسته اند، همگی آنانی هستند که آزادی خود را می طلبند.

وزیر خارجه گفت: «اسرائیل ابرقدرتی نیست که بتواند نظم را در داخل ایران برقرار سازد، ولی ما این قدرت را داریم که تلاش تعرض کنندگان علیه امنیت این کشور را قاطعانه خنثی کنیم».

در یک گزارش جداگانه آمده است که وزیر خارجه اسرائیل به خبرنگاران گفت تردیدی ندارد که چهار موشکی که روز گذشته از خاک سوریه به سوی اسرائیل شلیک گردید و در هوا شکار شد، توسط نیروهای قدس سپاه پاسداران در خاک سوریه فرستاده شده بود. گفتنی است که رژیم یاران تا کنون هیچ مسؤولیتی را در مورد این حمله موشکی نافرجام به عهده نگرفته است.

آگاهان سیاسی می گویند که رژیم ایران در حملات نظامی خود علیه دیگران، همیشه از طریق نیابتی عمل می کند و هیچگاه به طور مستقیم، مسؤولیتی را به عهده نمی گیرد.

وزیر خارجه اسرائیل که ماه گذشته این سمت را به دست گرفت، ولی در گذشته مسؤول پرونده ایران در دولت بوده است، در مورد خطراتی که از جانب رژیم ایران، کشور اسرائیل را تهدید می کند، از جمله گفت که این تهدیدها هنوز همچنان ادامه دارد، ولی از شدت آن کاسته شده است.

ییسرائل کاتس در مصاحبه ای گفت: «آکنون سالیان دراز است که اسرائیل می کوشد نیت های توطئه طلبانه رژیم ایران علیه این کشور را خنثی کند و چنین اقدامی در آینده نیز قاطعانه ادامه خواهد یافت.

وزیر خارجه گفت که اسرائیل خط قرمزهای بسیار جدی دارد که می کوشد آن ها را کاملا عملی سازد و از ادامه تعرض دشمن جلوگیری کند و نقشه های فتنه گرانه آنان را خنثی سازد.

او گفت که رژیم ایران به شدت می کوشد در “نزدیکی پرچین اسرائیل” که همانا خاک سوریه است مستقر شود و اسرائیل با همه توان خود می خواهد از عملی شدن این توطئه جلوگیری کند.

یک دیدگاه

  1. بسیار خوشحال هستم که در مقالات و گفته ها تاکید بر تفاوت بین ملت ایران و دولت اشغالگر حکومت اسلامی آخوند ها در ایران هست. این بسیار مهم هست که تمامی سیاستمداران در اسراییل بر این در هر فرصتی تاکید کنند. ملت ایران نزدیکی تاریخی با مردم اسراییل دارند. این حکومت مافیایی آخوند هاست که از برقراری صلح، دوستی و پیشرفت در ایران و مناطق خاورمیانه جلوگیری می‌کند. برای شکست این کابوس ۴۰ ساله، همدردی مردم و دولت اسراییل برای ایرانیان مهم خواهد بود. بامید روزی که ایران و اسرائیل نقش مهمی در برقراری اتحادیه خاورمیانه داشته باشند!

Comments are closed.