وزیر خارجه امریکا یکبار دیگر به حکومت اسلامی ایران هشدار داد

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا به جمهوری اسلامی ایران نسبت به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای و اتمی هشدار داد که در این صورت با واکنش تمام دنیا روبرو خواهند شد ابراز امیدواری کرد که  آمریکا هیچگاه مجبور به حمله نظامی و واکنش نظامی علیه ایران نشود.

آقای پمپئو در مصاحبه با شبکه تلویزیونی MSNBC که در روز شنبه دوم تیرماه  پخش شد گفت: اگر مقامات جمهوری اسلامی بر تعداد سانتریفیوژهای خود بیافزایند و اگر به طرف برنامه سلاح اتمی حرکت کنند که همه جهان آن را غیر قابل قبول می دانند ما در مسیری خواهیم بود که فکر نمی‌کنم به نفع آنها باشد.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: وقتی می‌گویم غضب آن را با حمله نظامی اشتباه نگیرید وقتی می‌گویم غضب منظورم رسوایی اخلاقی و فشار اقتصادی شدید است که بر آنها فرود خواهد آمد.

سخنان وزیر امور خارجه آمریکا واکنش دیگری است به تلاش های جدید جمهوری اسلامی برای افزایش غنی‌سازی اورانیوم علی خامنه ای اعلام کرد که لازم است که سازمان انرژی اتمی مقدمات لازم برای افزایش غنی‌سازی اورانیوم تا ۱۹۰ هزار سو را فراهم کنند بعد از آن مقام های انرژی اتمی ایران از آمادگی خود خبر دادند.

آقای پمپئو به  ایران هشدار داده بود که آمریکا اجازه نمیدهد که جمهوری اسلامی  به سلاح اتمی دست یابد و این اقدام ایران گام دیگری در جهت هدر دادن منابع خود است.

دستور علی خامنه‌ای برای فراهم ساختن مقدمات افزایش غنی‌سازی اورانیوم واکنش اروپا را نیز در پی داشت یک سخنگوی خانم موگرینی  مسئول امور سیاست خارجه اتحادیه اروپا گفته بود که: اقدام جمهوری اسلامی نقض برجام نیست اما کمکی هم به اعتمادسازی در روابط ایران و جهان نخواهد کرد. رئیس جمهوری آمریکا اردیبهشت امسال با فاجعه بار خواندن توافق هسته ای با جمهوری اسلامی و بیان اینکه این توافق از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری نخواهد کرد از آن خارج شد.

پرزیدنت ترامپ ضمن صدور دستور بازگرداندن تحریم های هسته ای علیه ایران اعلام کرد که با متحدان آمریکا مذاکره خواهد کرد تا به یک تصمیم جدید برای جلوگیری از جاه طلبی های مخرب  جمهوری اسلامی برسد.

به دنبال اعلام رسمی تصمیم رئیس جمهوری آمریکا به خروج از توافق هسته ای مایک پمپئو در بیانیه ای اعلام کرد که آمریکا با متحدان خود برای یافتن یک راه حل واقعی جامع و ماندگار برای جلوگیری از تهدیدهای  جمهوری اسلامی همکاری خواهد کرد.

برنامه موشکی بالستیک – فعالیت‌های تروریستی جمهوری اسلامی در سراسر جهان و خاورمیانه تهدید هایی از سوی جمهوری اسلامی عنوان کرد که آمریکا با شرکای خود برای رفع آنها همکاری مجدانه  خواهد کرد.

3 دیدگاه‌

  1. یک ضربه موثر به جمهوری اسلامی اینستکه جهانیان از زبا آقای پمپئو یا پرزیدنت ترامپ بشنوند که خامنه ای فارغ التحصیل پاتریس لومومبای روسیه و از سالها قبل جاسوس دوره دیده روسیه بوده

  2. خدا لعنت کند آیت الله خمینى را که مردم ایران را بدبخت کرد کثافت دلار ۷ تومانى خدابیامرز شاه کجا دلار ۹۰۰۰ تومانى حکومت آیت الله خمینى کجا ؟ باید آیت الله خامنه ایى را به جُرم خیانت به مملکت ایران در میدان آزادى تهران اعدام کنند .

Comments are closed.