وزیر خارجه  ایالات متحده آمریکا , جمهوری اسلامی را به نقش داشتن در حملات به اسرائیل و عربستان سعودی متهم کرد

آقای مایک پمپئو گفت : آمریکا در کنار متحد خود می ایستد واسرائیل حق دارد از شهروندانش دفاع کند

وزیر خارجه  ایالات متحده آمریکا در دو اظهار نظر جداگانه جمعه دیشب جمهوری اسلامی را به نقش داشتن در حملات به اسرائیل و عربستان سعودی متهم کرد.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به پرتاب راکت ها نوار غزه به سمت اسرائیل درتویتری گفت که تروریست ها که از غزه توسط  استادهای عروسک‌گردان در تهران حمایت مالی و تسلیحاتی می شوند یک بار دیگر شهروندان اسرائیل را هدف قرار دادند.

آقای مایک پمپئو گفت : آمریکا در کنار متحد خود می ایستد واسرائیل حق دارد از شهروندانش دفاع کند. مایک پمپئو قرار است در اورشلیم درباره مسائل منطقه‌ای از جمله مقابله با نفوذ  بدخواهانه ایران گفتگو و بار دیگر بر تعهد آمریکا در تأمین امنیت اسرائیل تاکید کند .

وزیر خارجه ایالات متحده در سومین بخش از سفر خود در پایتخت کویت در راس یک هیئت بلند پایه در جلسه گفتگو های استراتژیک آمریکا شرکت خواهد کرد. ایالات متحده می‌گوید که توافق هسته ای با ایران در رفتار این کشور تاثیر مثبتی نداشته است .

پرزیدنت ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ۱۸ اردیبهشت ۹۷ خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران را اعلام کرد. پرزیدنت ترامپ در دو مقطع در  مرداد و آبان امسال دستور بازگشت تحریم های هسته ای علیه جمهوری اسلامی ایران را صادر کرد .

ایالات متحده می گوید که جمهوری اسلامی بزرگترین دولت حامی تروریسم است برنامه موشک بالستیک خود را بر خلاف قطعنامه ۲۲ ۳۱ شورای امنیت ادامه می‌دهد وعامل بی ثباتی در خاورمیانه است .در ماه‌های گذشته چند نقشه افراد وابسته به جمهوری اسلامی برای ترور مخالفان سیاسی در اروپا نیز کشف شد و منجر به اقدام دیپلماتیک از سوی کشورهای فرانسه و آلمان دانمارک و هلند علیه رژیم جمهوری اسلامی شد .

آزمایش های موشک ایران پیش از این نیز با واکنش کشورهای غربی مواجه شده بود و آنها بارها از جمهوری اسلامی خواسته بودند تولید و آزمایش  این موشک‌ها را متوقف کند ایران طی سالهای اخیر دست به انجام آزمایش های موشک زده است که روی برخی از آنها به زبان های مختلف از جمله عبری شعار نابودی اسرائیل نقش بسته بود.

وزیر خارجه آمریکا با اعلام راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران ۱۲ شرط ایالات متحده برای توافق با جمهوری اسلامی را برشمرد جمعه آقای پمپئو در نشست خبری در وزارت خارجه گفت :ما همه می خواهیم درگیری در یمن وضعیت فاجعه بار به پایان برسد و دولت آمریکا معتقد است حمایت ائتلاف از دولت عربستان راه حل پایان جنگ در یمن است .

وزیر خارجه آمریکا افزود گفته می‌شود حقوق بشر در آنجا نقض می شود اگر شما نگران نقض حقوق بشر هستید باید از ائتلاف به رهبری عربستان حمایت کنید که با گروه شورشی حوثی ها مقابله می کند. اگر شما نگران اتباع آمریکا و دیگر کشورها هستید اجازه نخواهید داد که جمهوری اسلامی  به حوثی ها در یمن اسلحه بدهد تا ریاض را هدف قرار دهد.