وزیر خارجه ایران: پیشنهادی برای معاوضه نفتکش توقیف شده با نازنین زاغری دریافت نداشته‌ایم

ظریف در ادامه واکنش نسبت به شایعاتی که انتشار یافته، افزود: توقیف نفتکش حامل نفت حکومت ایران از سوی بریتانیا حنبه راهزنی‌ دارد

پیش از آن که خبر توطئه نیروی دریایی سپاه پاسداران برای مسلط شدن بر یک نفتکش بریتانیایی انتشار یابد و با تکذیب قاطعانه رژیم ایران روبرو شود، محمدجواد ظریف گفت که حکومت اسلامی پیشنهادی به هدف معاوضه زندانی ایرانی – بریتانیایی به نام خانم نازنین زاغری‌ رتکلیف با نفتکش توقیف‌شده دریافت نکرده است.

نازنین زاغری با داشتن تابعیت مضاعف ایرانی-بریتانیایی، ۳ سال پیش برای دیدار خانوادگی، از لندن به ایران بازگشت ، ولی هنگامی خروج از ایران، در فرودگاه بازداشت شد وقوه‌قضاییه حکومت ادعا کرده که ماموریت او جاسوسی بوده و وی را به ۵ سال زندان محکوم کرد.

ظریف در ادامه واکنش نسبت به شایعاتی که انتشار یافته، افزود: توقیف نفتکش حامل نفت حکومت ایران از سوی بریتانیا حنبه راهزنی‌ دارد. وزیر خارجه رژیم ایران، درباره احتمال معاوضه دیپلماتیک نفتکش با نازنین زاغری نوشت:‌ «اصلا جایگاهی ندارد که با این اقدام معامله‌ای انجام دهند.»

۷ روز پیش دولت جبل‌الطارق با صدور بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که با مشارکت نیروی دریایی بریتانیا ابرکشتی نفتکش «گریس ۱» ایران را به دلیل نقض‌ تحریم‌های بین‌المللی در حمل نفت به سوریه توقیف کرده است که را رای دادگاه  جبل‌الطارق  حکم تمدید توقیف کشتی را برای تحقیقات بیشتر پلیس صادر و این توقیف هنوز ادامه دارد .

در پایان هفته آینده دادگاه جبل الطارق باید درباره سرنوشت این نفتکش و محموله آن تصمیم گیری کند.توقیف این نفتکش توسط بریتانیا با واکنش شدید حکومت ایران روبه‌رو شد و شماری از مقام‌های حکومت اسلامی گفتند این اقدام بریتانیا بدون پاسخ نخواهد ماند.

یک دیدگاه

  1. دولت انگلیس دودزه باز و دروغگو است، بطور سیستماتیک آخوندها را حمایت می کند، بیاد آوریم نقش بی بی سی در تحکیم و تقویت رژیم فاشیستی و نیز بیاد داشته باشیم که اکثر فرزندان و عوامل رژیم چون حداد قاتل، دختر خلخالی جانی، وزیر ارشاد خاتمی، فرخ تروریست و … ساکن شهرک لندن هستند.
    حاکمیت مافیایی مرکب از گروه کمتر انگلیسی بیشتر روسی علیل و بیشتر انگلیسی کمتر روسی روحانی (فریدون) است. انگلیس در هر دو مافیا نفوذ دارد ولی در یکی بیشتر و در دیگری کمتر.

Comments are closed.