وزیر خارجه بحرین در کنفرانس ورشو، فتنه گری های حکومت ایران در منطقه را شدیدا محکوم دانست

وزیر خارجه بحرین در ادامه سخنان خود گفت که رژیم ایران با حمایت گسترده از تروریسم و فعالیت های آشوبگرانه دینی، عامل اصلی آشوب و بی ثباتی در خاورمیانه است

یکی از شخصیت هایی که در جلسات غیرعلنی کنفرانس ورشو، عملیات تعرضی حکومت ایران را به شدت مورد حمله قرار داد، وزیر خارجه بحرین، شیخ خالد بن احمد آلِ خلیفه بود. او از جمله گفت که رژیم ایران با هر پول کثیفی که به دست می آورد، سازمان های تروریستی را مامور می کند که به صلح و امنیت کشورهای همسایه آسیب برسانند.

این سخنان وزیر خارجه بحرین به ویژه در اشاره با فتنه گری های رژیم ایران در میان شیعیان بحرین بود. اکنون سالیان مدید است که حکومت، برای آن چه که “صدور انقلاب” خود می نامد، می کوشد شیعیان بحرین را علیه رژیم کنونی بشوراند. با آن که اکثریت جمعیت آن جزیره را مسلمان اهل تشیع تشکیل می دهند، حکومت در دست خاندان آل خلیفه می باشد که خود مسلمان سنی هستند.

در طول چهل سال گذشته، رژیم ایران تلاش بسیار کرده در کشورهای همسایه نیز شورش ایجاد کند تا پس از برانداختن رژیم های موجود، بتواند حکومت های طرفدار خود به وجود آورد و موجب صدور انقلاب شود. ولی با آن که حکومت ایران میلیاردها دلار در این زمینه هزینه کرده، با شکست کامل روبرو شده و در هیچ کشور دیگری حکومتی به روی کار نیامده که خود را پیرو رژیم ایران و ایدئولوژی دینی آن معرفی نماید.

وزیر خارجه بحرین در ادامه سخنان خود گفت که رژیم ایران با حمایت گسترده از تروریسم و فعالیت های آشوبگرانه دینی، عامل اصلی آشوب و بی ثباتی در خاورمیانه است.

شیخ خالد بن احمد آلِ خلیفه، وزیر خارجه بحرین، روز گذشته (پنجشنبه) از جمله گفته بود که برقراری روابط سیاسی کامل با اسرائیل، امری است که دیر یا زود حامۀ عمل خواهد پوشید.

وزیر خارجه ایالات متحده، مایک پمپئو، روز گذشته (پنجشنبه) از جمله گفته بود که عملیات تعرضی و تجاوزگرانه حکومت ایران علیه امیرنشین های عرب موجب شده که عربستان و دیگر کشورها را به سوی دوستی با اسرائیل بکشاند.